تاریخ درج خبر : 1394/06/16
کد خبر : ۵۱۶۹۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
نوروزی:

آمارهای خلاف واقع آموزش و پرورش در دولت گذشته را از اعتبارات ماده 180 محروم کرد

رئیس سازمان مدیریت  و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:در دولت گذشته مسئولان استانی در زمینه وضعیت آموزشی این استان آماری را به مرکز ارائه کردند، که سبب محرومیت آموزش و پرورش این استان از اعتبارات ماده ۱۸۰ ( اعتبارات مناطق محروم) شده است.

حسن نوروزی در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به گزارشات خلاف واقع در گذشته هم اکنون وضعیت اموزش در این استان از نگاه مرکز مطلوب و از متوسط کشوری تا حدودی بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه از محل اعتبارات ماده 180 یک ریال به اموزش و پرورش اختصاص داده نمی‌شود، افزود: انتظار داریم مسئولان متولی در این زمینه چاره اندیشی و این مسئله بازنگری شود.

نوروزی ابراز کرد: برای ساخت، تجهیز و مدارس این استان اعتبارات عمرانی لازم به اداره نوسازی مدارس اختصاص داده شد و در این زمینه توافقنامه‌ای نیز مبادله شده است و البته پی از تخصیص می‎توان از محل مازاد بر درآمدها نیز به این اداره کمک کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از هیچ تلاشی برای افزایش و تامین اعتبارات لازم برای تعمیر، تجهیز و ساخت مدارس این استان فرودگذاری نمی‌کنیم و با توجه به فصل بازگشایی مدارس سعی داریم اعتبار لازم را در اختیار اداره کل نوسازی مدارس قرار دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: آموزش و پرورش نقش مستقیمی در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه دارد و نیروی انسانی از شاخصه‌های مهم توسعه است.

فتاح محمدی افزود: باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه داشت و انتظار می‌رود مسئولان استان حساسیت بیشتری برای کمک به این اداره کل به عنوان متولی تربیت فرزندان آینده ساز مملکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم باید فضای مدارس بویژه در مقطع ابتدائی با نشاط و شاداب باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد