تاریخ درج خبر : 1394/06/17
کد خبر : ۵۱۷۰۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

690 هکتار از جنگل ها و مراتع باشت احیا شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: 690هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان از ابتدای سال 1393 تاکنون در قالب کشت گیاهان دارویی، جنگل کاری و بادام کاری احیا شده است.

سامان گرجی با اشاره به تلاش دولت برای بهره وری از منابع طبیعی به عنوان فرصتی برای اشتغال پایدار افزود: کشت گیاه دارویی آنغوزه در 450 هکتار از زمین های کشاورزی باشت از مهمترین طرح های صیانت از مراتع این شهرستان در سال های گذشته بوده است.
وی اظهار کرد: جنگل کاری درختان بلوط، بادام و بنه در 100 هکتار با 700 میلیون ریال اعتبار از دیگر طرح هایی است که در عرصه های طبیعی این شهرستان اجرا شده است.
گرجی ابراز کرد: مبارزه جدی با پدیده ریزگردها، تلطیف هوا، پیشگیری از خشکیدگی جنگل های بلوط، توسعه و گسترش صنعت گردشگری، مدیریت آب ها و کنترل فرسایس آبی و بادی از اهداف اصلی این طرح است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت بیان کرد: بادام کاری در 140 هکتار از جنگل های از بین رفته این شهرستان از دیگر برنامه های اجرای شده از یک سال گذشته تاکنون بوده است.
گرجی گفت: بهره برداری از سه بند از نوع سنگی و ملاتی است که در روستاهای تلچگاه، نارگ موسی و پشت کوه باشت که در هفته دولت بهره برداری شد از دیگر خدمات ماندگار برای صیانت از منابع طبیعی است.
وی افزود: این پروژه ها با یک میلیارد و 720میلیون ریال اعتبار اجرا شد.
گرجی حجم این سه طرح را یکهزار و 300متر مکعب برآورد کرد.
گرجی ابراز کرد: این طرح ها با هدف بهره وری بهینه از منابع آب و خاک اجرا شده است.
شهرستان 21 هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد 105 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد