تاریخ درج خبر : 1394/06/19
کد خبر : ۵۱۷۱۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -
سامان کرم نیا

سخنی در باب انتخابات مجلس شورای اسلامی

سایت استان: سامان کرم نیا

بدون شک شکل گیری (تفکر) و رشد آن، در یک فرایند اجتماعی نیازمند حضور به موقع در صحنه است. تفکر یک جریان زمانی میتواند مثمر ثمر واقع شود که در برابر هنجارشکنی ها مثل : فساد، ظلم، قانون گریزی و تک صدایی در جامعه ، واکنشی به موقع و نتیجه بخش داشته باشد که اگر واکنش، حاصلی در بر نداشته باشد ادای دین در مقابل حاکمیت وجدان خود عملی مثبت خواهد بود.
تسلیم در برابر کنش های ضررآفرین و عوامل هزینه ساز علاوه بر این که سیر صعودی جامعه را برای پیشرفت به قهقرا خواهد برد، ریشه ی تفکر مثبت را خشکانده و موجب بی اعتمادی مردم نسبت به جریانات سیاسی میشود.
شعار مردم سالاری دینی بر مبنای عدالت و تمکین بر قانون برای همه نهادینه شده پس باید زمینه استبداد، خودکامگی و تعصب غیرعقلایی را از بین برد.
اندیشه را با اندیشه پاسخ گفت و جامعه را به سمت خردورزی و انسان دوستی هدایت کرد.
مصداق هرآنچه را برای خود میپسندیم برای دیگران نیز بپسندیم، در سرلوحه ی کار و اعمال خویش قرار دهیم.
اختلاط و گفت و شنود پیرامون انتخابات آتی مجلس در شرف شکل گیری است. با روزنه های فراوان و انتظارات سنگین ….
آنچه که مهم و سرنوشت ساز است چگونگی ظهور کاندیدها در مقابل اینهمه پیچ و خم اجتماعی است. خصوصأ تعهدی که برای جذب آراء مردم از خود بر جای میگذارند. نا گفته ها دو صد بهتر از گفته هایی است که نماینده منتخب در وفای به عهد از عهده ی عمل بر نیامده، زیرا آشفتگی، بدبینی و بی اعتمادی را ارمغان ره آورد نمایندگی خود میسازد.
اگر معتقد هستیم که آگاهی بخشیدن موجب رفع بسی ناملایمات در جامعه میگردد باید بدانیم که تبلیغات سوء و وعده وعیدهای ساختگی، فریب و سردرگم کردن مردم برای کسب آرا و رسیدن به مطامع شخصی و گروهی، نفی کننده ی ارزشهای اجتماعی و انسانی است.
پس بر هر فرد ایرانی وطن دوست واجب و ضروری است که به شدت از این رویه سوء خلاف اخلاق، دوری و اجتناب نماید. تا به گونه ای توانست مردم را با جامعه ای سالم مواجه ساخت و در این جامعه است که مردم میتوانند در انتخاب اصلح هوشیاری تمام داشته باشند.
البته این را هم نیز بدانیم مشروعیت راه حق و عدالت گونه منوط بر این است که همه ی جریانات سیاسی در اندیشه ترسیم راه عدالت گونه باشند البته این هم بدان معنی نیست که یک دست صدا ندارد اما برای پشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی باید همگی و دست در دست هم و با تکیه بر خردورزی به سوی رفع ناملایمات و تقویت و ارتقاء موفقیت های موجود حرکت کرد و حماسه آفرید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • د. گفت:

    همه باید به تو گوش بدن خداوکیلی آخر سیاست و فلسفه و ادبیات و فیزیک و محیط زیست و کازرونی

پربازديد