تاریخ درج خبر : 1394/06/19
کد خبر : ۵۱۷۱۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مجهز شدن دو محور پر ترافیک استان به دوربین های مدار بسته

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو محور پرترافیک یاسوج – سیمرم و یاسوج – بابامیدان به دوربین های مدار بسته کنترل سرعت مجهز می شود.

علی خوان پایه با اشاره به اهمیت نظارت هوشمند برجاده های پرتردد برای کاهش تلفات سوانح جاده ای افزود: این دوربین ها تخلفات رانندگی مانند سرعت آنی و میانگین سرعت را به طور شبانه روزی ثبت و برای اعمال قانون در اختیار متولیان قرار می دهد.
وی با یادآوری کمبود جاده های چهارخطه و وجود جاده های مواصلاتی پرتردد در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حرکت با سرعت مطمئنه بهترین راهکار برای کاهش خسارات تصادفات جاده ای است.
خوان پایه تصریح کرد: تجهیزساختمان های دستگاه های اداری متولی مانند حمل و نقل و پایانه و راه و شهرسازی به دوربین های تصویری برای کنترل و نظارت بر جاده ها از دیگر برنامه های اجرا شده با هدف کاهش خسارات ناشی از تصادفات جاده ای در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی همچنین از اجرای طرح ایمن سازی فیزیکی و فرهنگی مدارس حاشیه راه های اصلی و فرعی این استان همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.
وی گفت:این طرح در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری اجرا می شود.
خوان پایه بیان کرد: در این طرح و در بخش نرم افزاری آموزش مفاهیم ترافیک، اهدای تجهیزات ایمنی مانند لباس و کیف شبرنگ دار، کتاب های آموزشی، نوشت افزار با پیام های ایمنی و بازی های آموزش ترافیکی رایانه ای بین دانش آموزان توزیع می شود.
وی نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی، نصب علایم افقی و عمودی شامل چراغ خطر و خط کشی عابر پیاده را از بخش های سخت افزاری این طرح ذکرکرد.
خوان پایه ارتقای فرهنگ و آگاهی های ترافیکی بین قشر آسیب پذیر و کاهش تلفات عابران پیاده به ویژه دانش آموزان مدارس حاشیه جاده ها را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
از دو هزارو 800 آموشگاه در کهگیلویه و بویراحمد بیش از یکهزارو 200 مدرسه در حاشیه جاده ها ساخته شده که از این تعداد 400 آموزشگاه در حاشیه جاده های پر تردد قرار دارد.
جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران به دلیل نزدیکی به بنادر جنوبی ایران و قرار داشتن در مسیر راه های ارتباطی استان هایی مانند فارس و اصفهان پرتردد و حادثه خیز کشور است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد