تاریخ درج خبر : 1394/06/22
کد خبر : ۵۱۷۲۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
نیک اقبالی:

چهارهزار و 750 هکتار زمین خواری در استان

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار هزار و 750 هکتار از زمین های ملی این استاندر دست سودجویان است.

پژمان نیک اقبالی افزود: شهرستان بویراحمد با دو هزار و 230 هکتار دارای بیشترین منابع ملی در تصرف سودجویان است.
وی اظهار کرد: شهرستان های گچساران با 916 هکتار و کهگیلویه با 591 هکتار در رده های بعدی زمین های ملی تصرف شده قرار دارند.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال 89 پرونده با 115 هکتار زمین خواری در این استان تشکیل شد که 52 هکتار از این میزان تاکنون از تصرف سودجویان خارج شده است.
وی مشارکت مردم و همراهی رسانه های ارتباط جمعی برای ارایه آموزش های لازم در زمینه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی افکارعمومی برای حفظ و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را از راهکارهای ضروری در کاهش روند تخریب منابع ملی و جنگل ها ذکر کرد.
نیک اقبالی با اشاره به عزم جدی دولت برای مبارزه با زمین خواری، کوه خواری و تخلفات زیست محیطی و منابع طبیعی گفت: تخلفاتی در این زمینه ها در استان انجام شده که بررسی و شناسایی نهایی آنها در دستور کار قرار گرفته است.
وی ابراز داشت: مقابله جدی با پدیده زمین خواری اکنون با تاکیدات مقام معظم رهبری به یک راهبرد و اولویت مهم دولت و به تبع آن استان ها تبدیل گرفته است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه نبود نقشه کاداستر یکی از مهمترین دلایل افزایش زمین خواری است از دستگاه های متولی خواست ظرف یک ماه آینده نسبت به تهیه این نقشه مهم اقدام کنند.
نقشه کاداستر، نقشه برداری ثبتی است، یعنی نقشه برداری ای که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.
وی بیان کرد: از 280 هزار هکتار زمین ملی نیازمند نقشه کاداستر تنها 40 هزار هکتار آن دارای نقشه شده است.
به گفته مسوولان منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد 313فقره پرونده در سال 93 با 789 هکتار در دو حوزه جنگل و اراضی ملی در مناطق مختلف این استان تشکیل شده است.
88درصد از مساحت حدود 16 هزار کیلومتر مربعی کهگیلویه و بویراحمد، منابع طبیعی و جنگل است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد