تاریخ درج خبر : 1394/06/22
کد خبر : ۵۱۷۳۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری: جشنواره انگور 26 و 27 شهریورماه در سی‌سخت برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در جلسه کار گروه گردشگری استان که به میزبانی شهر سی سخت برگزار شد با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف در سطح استان از برگزاری جشنواره انگور در شهر سی‌سخت خبر داد و گفت: این جشنواره 26 و 27 شهریورماه در شهر زیبا و توریستی سی‌سخت برگزار می‌شود.

محمود باقری در ادامه تصریح کرد: جشنواره انگور برای نخستین‌بار در سطح استان و به صورت شهرستانی برگزار می‌شود و چنانچه این جشنواره به خوبی برگزار شود سال‌های بعد جشنواره استانی و ملی انگور در شهر سی‌سخت برگزار می‌شود.

باقری معرفی آداب و رسوم مردم و فرآورده‌های تبدیلی انگور را از جمله اهداف جشنواره انگور عنوان کرد و افزود: در صورتی که این جشنواره به نحو مطلوب برگزار شود می‌توان آن را در تقویم سال میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ثبت کرد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه تاکنون جشنواره‌های متعددی در سطح استان به همت این اداره به اجرا گذاشته شده، گفت: برگزاری جشنواره برفی در کاکان، جشنواره تابستانه یاسوج و جشنواره انگور را از جمله جشنواره‌های استانی میراث فرهنگی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با اشاره به پتانسیل‌های بالای طبیعی استان برای جذب گردشگر تصریح کرد: برگزاری جشنواره برفی به منظور معرفی جاذبه‌های طبیعی استان طی چند سال اخیر برگزار می‌شود.

وی برگزاری جشنواره تابستانه یاسوج را از اقدامات خوب میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرد و گفت: جشنواره تابستانه یاسوج با هدف رونق بخشیدن به صنوف شهر یاسوج خصوصا صنایع دستی و سوغات محلی استان و اجرای جشنواره اقوام با هدف معرفی فرهنگ‌ها و آئین‌های اقوام ایران در قالب اولین جشنواره در حال برگزاری است.

رئیس ستاد اولین جشنواره تابستانه یاسوج استقبال مردمی از این جشنواره را مناسب خواند و گفت: با توجه به اینکه سه هفته از اجرای اولین جشنواره تابستانه با اجرای برنامه‌ شب‌های یاسوج می‌گذرد شاهد حضور پرشور مردمی و گردشگران در این جشنواره بودیم.

وی تصریح کرد: جشنواره تابستانه یاسوج یکم شهریورماه آغاز و تا 27 شهریورماه ادامه خواهد داشت که در دو بخش شب‌های یاسوج و اجرای موسیقی و آئین‌های نمایشی اقوام ایران ساعت 21 در شب‌های چهارشنبه و پنج‎شنبه در پارک ساحلی یاسوج برگزار می‌شود.

این مسئول اجرایی با بیان اینکه این جشنواره با هدف توسعه گردشگری، معرفی جاذبه‌های توریستی استان و رونق بخشیدن فروش روزانه صنوف شهر یاسوج برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره همراه با اجرای موسیقی اقوام ایرانی، برنامه‌های شاد و متنوع و قرعه‌کشی و اهداء جوایز همراه است که در هفته اول شاهد استقبال بی‎نظیر مردم در این جشنواره بودیم.

باقری بیان داشت: تاکنون هنرمندان استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و بوشهر طی سه هفته گذشته اجرا داشتند که مورد استقبال خوب مردم واقع شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه گردشگری باعث تبادل فرهنگ، ایجاد امنیت و سرمایه‌گذاری آسوده می‌شود، گفت: با توجه به نقش و قدرت بسیار بالای صنعت گردشگری این صنعت رقیب صنایعی چون خودروسازی و نفت و گاز شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو نوع آب و هوای متفاوت گرم و سرد، جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی در شهرستان‌های هشت‌گانه در طول فصول مختلف سال پذیرای خیل گردشگران از اقصی نقاط کشور است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد