تاریخ درج خبر : 1394/06/22
کد خبر : ۵۱۷۳۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری و شناسایی سه شکارچی متخلف در کهگیلویه

رئیس محیط زیست کهگیلویه از دستگیری یک نفر و شناسایی دونفر متخلف دیگربه همراه لاشه دوراس بز وحشی و دو قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف در منطقه حفاظت شده خائیز خبر داد.
قدرت اله علی پور در این خصوص گفت : شکارچیان اسلحه خود را به سمت محیط بانان نشانه گیری کرده و با تهدید به محیط بانان هشدار می دادند اما محیط بانان موفق به شناسایی و دستگیری آنها و تحویل به مراجع قضایی شدند .
رئیس اداره محیط زیست دهدشت تصریح کرد درساعت 9صبح و درپی گزارش واصله مبنی بر حضور شکارچیان در منطقه حفاظت شده خائیز محیط بانان به منطقه اعزام و پس از شنیدن صدای چندین شلیک برای شناسایی مکان و هویت دقیق متخلفین وارد عملیات شدند.
علی پور با بیان اینکه کانون تخلف در تنگ بیستم از توابع حفاظتی خائیز رخ داده بود افزود: محیط بانان این اداره سریعا به موضع تیراندازی اعزام و بصورت محسوس و نامحسوس به دوربین کشی منطقه پرداختند.
علی پور به نحوه دستگیری متخلفین اشاره کرد و گفت : درنقطه ای بسیار مخفی متوجه حضور سه نفر شکارچی شدند که به محض مشاهده محیط بانان اسلحه خود را به سمت آنها نشانه گیری کردند و با حالتی تهدید آمیز به محیط بانان هشدار دادند اما محیط بانان موفق به دستگیری احدی از آنها به همراه دو قبضه اسلحه کلاشینکف و لاشه دو راس بز وحشی از آنها شدند. علی پور با بیان اینکه هر سه شکارچی شناسایی شدنداز دستگیری یکی از شکارچیان خبر دادو گفت : پرونده تخلف جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.
گفتنی است براساس قانون جدید جریمه شکار هر راس کل و بز وحشی یکصد میلیون ریال می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد