تاریخ درج خبر : 1394/06/23
کد خبر : ۵۱۷۳۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
سید هاشم تقی زاده سوق

آقای منطقیان! نسل جوان از خواب غفلت بیدار شده است

سایت استان: سید هاشم تقی زاده سوق
امروز مطلبی را در یکی از سایت های استان مبنی بر اعلام حضور جناب آقای محمود منطقیان به عنوان نامزد جبهه اصلاحات در عرصه انتخابات در شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده مشاهده کردم که کمی برایم درک این خبر تامل برانگیز و غیر قابل هضم بوده است، که جا دارد بطور مختصر چند کلامی در این رابطه به جناب آقای منطقیان گوشزد کنم.
جناب آقای منطقیان دامه طول عمره سلام علیکم
بی شک شما یکی از بزرگان جریان اصلاحات و از چهره های سرشناس و تاثیر گذار این طیف فکری در شهرستان کهگیلویه هستید که احترام شما بر همگان خصوصا بنده حقیر واجب است و الحق و الانصاف همیشه احترام شما در مرام من بوده و است.
شما امروز در مصاحبه با یکی از سایت های استان حضور خود را منوط به نظر جمعی اصلاح طلبان عنوان کرده اید و فرموده اید که اگر نظر جمعی اصلاح طلبان شهرستان اجماع و معرفی چهره دیگری از بزرگان جریان باشد می پذیرید و تمکین خواهید کرد.
اما خدمت شما عارض شوم که بنده حقیر بعید بدانم این ادعا که از سوی شما مطرح شده است سرانجام آن به حقیقت بپیوندد.
و گرچه شما نظر جمع اصلاح طلبان شهرستان را مبنی بر معرفی چهره دیگری به غیر از حضرت عالی بپذیرید و تمکین کنید باز هم اتفاقات دور گذشته را برای پیشبرد اهداف منفعت طلبانه خود خلاف جریان اصلاحات تکرار نکنید!!!
آیا چیزی غیر از این خواهد بود ؟؟؟
جناب آقای منطقیان فلاش بکی به انتخابات دور گذشته مجلس در سال نود در حوزه کهگیلویه، بهمئی ،چرام و لنده بیندازیم.
شما بهتر از این حقیر میدانی که در نبود جناب آقای موحد و چهره های تاثیر گذار دیگر جریان های مختلف و عدم حضور شما و جناب دکتر لاهوتی زمینه مناسبی بستر و فراهم بود تا یک نیروی جوان اصلاح طلب و دارای اندیشه نوین توفیق یابد که متاسفانه به خاطر منفعت طلبی و خلاف جریان قدم برداشتن و زیر پا گذاشتن اصول و منش اصلاح طلبی این امر محقق نشد و عمده دلایلی که باعث عدم موفقیت جریان اصلاحات در شهرستان شده بود بی تدبیری و بدعهدی و جفای شما و نزدیکان فکری شما بود و بس.
حال سوال من از شما این است
که حضرت عالی بنا بر چه تدبیری در سال نود سکوت کرده بودید و نیروهایتان را سوق داده بودید به سوی جناب بزرگواری تا شهر به شهر و ده به ده و روستا به روستا بچرخند و ضمن اعلام حمایت شما از معظم له پای تریبون بزرگواری بنشینند و حتی جناب آقای معصومی از نزدیک ترین افراد به شما در یکی از شهرهای حوزه برای جناب بزرگواری سخنرانی و ایراد سخن کنند؟؟؟
آیا حضور این افراد از جریان شما در کنار بزرگواری چیزی غیر از حمایت خود شما در آن دور بوده است؟؟؟
جناب آقای منطقیان شما در حالی اعلام حضور کرده اید که هنوز جوانان اصلاح طلب فراموش نکرده اند که جنابتان برای منفعت طلبی خویش نیروهایتان را به سمت جریان مقابل سوق داده اید و بعد از توفیق معظم له مزد خویش که چند اداره در شهرستان بود را گرفته و قرق کرده اید و بخاطر چند اداره بر اندیشه جریان جفا کرده و تاخته اید.
آیا جوانان اصلاح طلب شهرستان فراموش کرده اند طیف شما باعث تتش و انشقاق در میان جوانان و مردم در دل جریان اصلاحات و بیرون از جریان شده بودند و دامن زدند بر مباحث قومی و قبیله ای تا جایی که هنوز آن شعار معروف ……. به هوش باش و …….. به گوش باش نزدیکان جناب عالی در اذهان باقی مانده است.
رفتن بزرگواری در دور گذشته به بهارستان فقط تدبیر شما بوده است که این امر باعث شده بود بزرگان جریان در سطح کشور دیگر اصلاح طلبان شهرستان را مورد شماتت و غصب خویش قرار دهند که چرا در سالی که خیلی راحت میشد یک نماینده اصلاح طلب روانه خانه ملت کرد یک نیروی تندرو توفیق یابد.
جناب آقای منطقیان دیدارهای اخیر شما در سال منتهی به انتخابات با نیروها و چهره های تاثیر گذار اصول گرای شهرستان نشانگر چه چیزی خواهد بود؟؟؟
جناب آقای منطقیان شما داری پیشینه بسیار قوی و مناسبی در سطح شهرستان هستید و عملا نیروی تاثیر گذار مناسب و شناخته شده ای در جریان اصلاحات نیستید.
و عملا جایگاهی در بین احزاب و بزرگان اصلاحات ندارید چون همیشه عمده فعالیت شما در شهرستان کهگیلویه بوده است.
با این اوصاف آیا بهتر نیست که شما به عنوان یک نیروی خدوم در دل جریان اصلاحات شهرستان تلاش و کوشش خود را برای توفیق یک چهره جوان و شناخته شده اصلاح طلب و شناخته شده در بین احزاب و سیاسیون کشور داشته باشید تا اینکه بخواهید دوباره وارد صحنه بشوید.
جناب آقای منطقیان نسل جوان و نوپای اصلاح طلب شهرستان کهگیلویه دیگر از خواب غفلت بیدار شده است و درک و شعور این افراد بالا رفته است چرا که عصر ارتباطات است و امروزه همگان بر مناسبات جریان آگاه هستند و می دانند و می فهمند و درک و حس می کنند که چه افرادی هزینه داده واقعی جریان هستند و چه کسانی به دنبال منفعت و ایجاد تنش میان جریان اصلاح طلب در شهرستان کهگیلویه هستند.
به حول قوه الهی جوانان و اصلاح طلبان واقعی شهرستان که خواستار حق خویش هستند در اسفند ۹۴ که بی شک بهار اصلاحات خواهد بود با تدبیر و اندیشه اصلاح طلبی عمل خواهند کرد و نخواهند گذاشت افرادی که در دوره های گذشته باعث به زوال رفتن جریان و اندیشه اصلاح طلبی شده بودند موفق شوند و توفیق یابند.
در پایان این مرقومه محضر مبارکتان عارض شوم که از حضرت عالی خواستارم در تصمیمی که مبنی بر اعلام حضور خود در صحنه انتخابات پیش رو گرفته اید تجدید نظر کنید تا روند مناسبی که در حال شکل گیری است به کار خود ادامه دهد و نیرویی شناخته شده در دل جریان اصلاح طلبی چه در استان و چه در کشور معرفی شود و همه ما برای پیروزی با هم هم قسم شویم و دست در دست هم دهیم و اسفند نود چهار را جشن بگیریم.
از خداوند بلند مرتبه برای شما آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد گفت:

  اکثر دوستانی که به منطقیان می تازند یا از روی تعصب غلط چنین می کنند یا اطلاعات کافی ندارند،منطقیان هیچگاه از بزرگواری حمایت نکرد و هیچگاه از دیدگاه های اصلاح طلبانه خود عقب نشینی نکرد،تنها کسی که در کهگیلویه از اصلاحات دفاع کرد منطقیان بود و ثابت قدم ماند،بدبختی اصلاحات این است که سوق ادعای مدیریت آنان را داشته باشد،نگذارید افکار منفی شما به اجتماع اصلاح طلبان نفوذ نکند،بزرگان اصلاحات کهگیلویه به حرف چند جوان خام و بی تجربه که مسائل قومی و قبیله ای را بر تفکرات اصلاح طلبی ترجیح می دهند توجهی نخواهند کرد،بودن چنین افرادی برای اصلاحات سم است و به تفکر بیشتر از قومیت ها توجه خواهند کرد.

 • احمد گفت:

  جناب تقی زاده با بودن افرادی مثل جنابعالی و مطالبی که چکیده ذهن مشوش شماست و به نظر میاد که تجربه چندانی هم در اینگونه مسائل نداری و بیشتر از روی تعصب صحبت کرده ای تا انصاف،منطقیان هیچگاه از بزرگواری حمایت نکرد،وقتی در انتخابات حضور نداشت و چهره شاخصی از اصلاحات هم کاندیدا نشده بود نمی توانست به کسی بگوید به کی رای دهید یا ندهید تا جاییکه من سراغ دارم مخالف رای دادن به بزرگواری بود،و اما در در دوره ای که رستاد در انتخابات حضور داشت کسانی که شما آنان را داعیه دار اصلاحات می دانید کوچکترین حمایتی از رستاد انجام ندادند ولی منطقیان روستا به روستا تا پایان انتخابات به دنبال حمایت از رستاد بود.

 • شهروند گفت:

  چه نظرات جالبی!!! باز هم سوق باز هم نخبگان قومیتی باز هم تعصب باز هم جهالت آقایان …….. از خواب غفلت بیدار شوید کلاه گشادی سالهاست با جهالت بر سر نهادید کلاه ناشی از جهل بر سرتان سنگینی می کند مبادا تلنگری به خود وارد کنید و دست از جهالت بکشید ،،،،

  • علی غوچی از سوق گفت:

   اینها تعصب قومیتی نیستن شهروندمحترم اینها واقعیت ها هستند همه میدانند ک سوق باید سرنوشت انتخاباتات رو رقم بزنن شماه چرا اینقد به ممردم سوق حسادت میکنید چرا به طایفه های سادات رضا توفیق علی الخصوص سادات اسماعیلی و ایل طییبی حسادت میکنید اوازه های سوق در کل ایران پیچیدبه همین خاطره جریان اصلاح طلب از منطقیان بعنوان رقیب سید قادر لاهوتی سخن میگویند ایا تفکر و سطح سواد و قدرت سیاسی منطقیان در حد لاهوتی است ایا این تعصب طایفه ای نیست چند نفر جوان و تحصیلکرده در شهرستان از اقای منطقیان امید دارن پیش ب سوی پیروزی سید قادر لاهوتی در انتخابات

 • محمد مهدی از سوق گفت:

  با سلام اقای اکبریان شما ک باشین ک در مورد سوق بزرگ صحبت میکنید همه میدانند سوق با چنین جمعیت کمی ک دارن شناخته ترین شهر استان در کشور از لحاظ سیاست و هنر هستن ما چهره هایی همچون میر احمد تقوی بزرگ ترین و با شخصیت ترین ادم بزرگ شهرستان و استان را داریم ما کریمیان ها داریم ما حسین پناهی ها داریم ما موحد ها و لاهوتی ها تربیت کردیم شما فقط جئات دارین بگین از کدوم ئرئستا و ده و یا شهری هستین ک در حد و اندازه سوق هست شهری کوچک با چنین جمعیت کم و لی شخصیت های بزرگ باید سرنوشت انتخابات رو رقم بزنن همه ی مردم استان به بزرگی سوق وغاقف هستن در ضمن لاهوتی با شخصیتی ک دارن حتما روانه مجلس میشوند

 • ناشناس گفت:

  اقای شریعت این نظر همکارات در اهواز میباشد سوء تفاهم نشه

 • دهدشتی گفت:

  باسلام خدمت جناب تقی زاده:الحق که درست می فرمایید خصوصأ انتخاب مدیر آموزش وپرورشون اما شاید یادتون رفته باشه دوره ای که رستاد کاندید اصلاحات بود طرفدارهای آقای لاهوتی بعد سخنرانی رستاد در قلعه ریسی ومانور طرفداران بزرگواری در سوق تشکیل جلسه دادند وبه آقای بزرگواری رأی دادنند.

  • ناشناس گفت:

   اقای.منطقیان بازیچه ی بیش نیست دستش برا همگان رو شده …..بزرگواری.هاشمی.محسن رضایی…

 • ناشناس گفت:

  واقعا سطح سواد لباهوتی با منطقیان در یه حد نیست به نظرم منطقیان 3000 رای هم نمیارن

 • ناشناس گفت:

  واقعا من نمیدانم شما با این سن کمتان چنین صحبت های خوب و سنجیده را میزنین چطور شما اینطور دل نشین صحبت میکنید جناب سید هاشم تقی زاده سوق واقعا اگر اقای منطقیان اگر صحبت های شما رو بشنفن باید اصلا فکر حضور خود را در انتخابات از سر خود جدا کند سخن من با اقای منطقیان است که چطور در انتخابات سال 90 میان از اقای بزرگواری حمایت میکنن که اصلا به حزب ایشان ربطی ندارد ایا این حمایت ایشان مسئله طایفه ای نیست چنین افرادی خواب مجلس را هم نمیبینند اصلا شما چند بار شنیده اید که فلان وزیر با اقای منطقیان دیدار ملاقات داشتن و به ان پیشنهاد فلان پست را داذه اند چند بار مثله ااقای لاهوتی پیشنهاد استاندار شدن…

 • ض از سوق گفت:

  برادر تقی زاده با سلام..نقد بجا و کارشناسانه حضرتعالی قابل تحسین می باشد.
  و نیاز هست این مطلب هم مزید گردد.ایشان یعنی اقای منطقیان در انتخابات ریاست جمهوری یکی از حامیان و طرفداران آقای محسن رضایی بودند.و نه از دکتر عارف و ن آ شیخ حسن حمایت نکردند پس چگونه داعیه پرچمداری اصلاح طلبان هستند. ایشان بازیچه دست اقایان سیف السادات.خادمی و تاجگردون هستند.
  آقای تاجگردون لطفا به گذشته خود رجوع کنید.ببینید فرزند شما توسط چه کسی استخدام شده و خیلی موارد دیگر که نیازی به گفتن نمی باشد…

 • اکبریان گفت:

  آقای تقی زاده معیاراصلاح طلبی رابایدبا88سنجیدشماودایی جانت کجابودید،سوق همیشه سینه چاک موحدبود،موحددشمن واقعی اصلاحات بود90درصدسوق به موحدرای دادند،یادت نرفته،وقتی موحدردصلاحیت شدسوق تبدیل به یه شهرعزاداروماتم زده شد،شمابرای اصلاحات چه هزینه دادی ،مانه منطقیان ونه لاهوتی قبول داریم این دونفرهیچ هزینه ندادندوهمیشه ازاصلاحات استفاده کردند

  • نسیم گفت:

   آقای اکبریان اتفاقا خود اصلاح طلبان میدانند که جریان اصلاحات درشهر سوق بهترین وبا بیان ترین افراد را دارند وازآنها به عنوان مغز متفکر اصلاحات یاد میشه

   • محسن از گگگگگگگچساران گفت:

    با سلام جناب اقای …. شما در سطحی نیستید ک بخواهی در مورد اقایان موحد و لاهوتی صحبت کنید این دو بزرگ دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب در شهرستان گهگیلویه و بهمئی و چرام و لنده هستند خودت میدونید اقای موحد معروف به سناتو در کل ایران شناخته هستن و پست هایی همچون دادستان های چند استان و وکیل شرکت نفت کل ایران و 20 سال نمایندگی مجلس را دارن از سناتور بگذریم بریم سراغ سید قادر لاهوتی سوق که به نوعی سرسخت ترین چهره اصلاح طلب استان با اقایان سید باقر موسوی و تاجگردون نماینده سابق گهگیلویه و گچساران هستن و اینها بزرگان اصلاح طلب استانئ میباشدند منطقسانی از اول نبود و نخواهد بود …

  • دهدشتی گفت:

   درود بر اکبریان : کاملأ با نظرتان موافقم اما معدود افرادی درحوزه سوق بود که طرفدار به اصطلاح اصلاحات منطقیانی بودنند که الحمد لله مدیر آموزش وپرورش طرفدار بزرگواری هم اون ها را فراری داد فقط یکی را که مرد به قله داشت برا ش زنگ بزنه مانده.

 • عرفان1999 گفت:

  هیچ امیدی به نسلی که الان از خواب بیدار شده باشد نیست. سال ها بدون هیچ گفتمانی و اندیشه فقط به خاطر چند شعار از اصلاحات یا اصولگرایی حمایت کردید اما چون در خواب عمیق بودید اسیر طایفه گری می شدید و بازیچه جریان های مختلف. نسل جوان ما بعد از گذشت 37 سال از انقلاب هنوز می خواهد با وصل شدن به این دو جریان به خود مشروعیت بخشد و فریاد سردهد که من اصلاح طلبم یا پایداری ام. چون گفتمان خاصی نداشتید هیچ وقت دنبال جریان سازی فارغ از این دو جریان نرفتید. نسل جوان هنوز خواب است و اینگونه با این تیترها بیدار نخواهد شد و وقتی بیدار خواهد شد که هیچ اثری ندارد. امید اینده باید به ما نوجوانان 78 باشد

 • شهروند دلواپس تعصبات ناشی از جهالت قومیت گفت:

  جناب تقی زاده حضرتعالی نیز سنگ دایی خویش لاهوتی را به سینه می زنید که جفای ایشان در حق جوانان و اصلاحات کهگیلویه از منطقتان کمتر نیست بلکه بیش و بیشتر است حداقل منطقیان در سال حمایت از رستاد از خود حرکتی نشان داد و حمایتی کرد اما لاهوتی با عدم حمایتش بزرگترین خیانت را به اصلاحات روا داشت حضرتعالی اگر دنبال واقعیتید بهتر است از بت قومیتی که خود نیز در آن گیرافتاده اید رهایی بخشید و با ساختار شکنی و شکست تابوهای موجود در راه جوانان قدم بردارید و از تعصب ناشی از جهل سرشار از توهم دست بردارید از امثال حضرتعالی تقاضامندم از درج چنین خزعبلاتی در فضای پاک سایت استان امتناع نمایید

 • ناشناس گفت:

  تقی زاده لایک

پربازديد