تاریخ درج خبر : 1394/06/23
کد خبر : ۵۱۷۴۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

هرگونه ساخت و ساز در حریم فرودگاه یاسوج منوط به دریافت استعلام است

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: بر اساس مقررات بین المللی و بخشنامه های دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور قبل از هرگونه ساخت و ساز در حریم 15 کیلومتری تمام فرودگاه ها از جمله فرودگاه یاسوج باید در زمینه مقدار ارتفاع مجاز از مدیریت فرودگاه استعلام شود.

علی محسنیان با اشاره به اینکه ساختمان ها، آنتن ها و موانع مرتفع در حریم پروازی فرودگاه ها یکی از عمده مخاطرات فرودگاهی در مسیر نشست و برخاست هواپیماها محسوب می شود، افزود: ساخت و سازهای گذشته مانند دکل های ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج مشکلاتی را برای باند پروازی فرودگاه این شهر ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون طول باند فرودگاه یاسوج دو هزار و 600 متر است، بیان کرد: عملیات اجرایی تطویل باند فرودگاه یاسوج آغاز شده و 600 متر به طول آن افزوده خواهد شد.
محسنیان اظهار کرد: با اضافه شدن این میزان طول باند فرودگاه یاسوج به سه هزار و 200 متر می رسد.
وی عنوان کرد: با اجرای این پروژه باند مورد نظر قابلیت آن را دارد که هواپیماهای با بدنه متوسط همچون ایرباس 320 و فوکر 100 در آن نشست و برخاست داشته باشند.
محسنیان ابراز داشت: برای اجرای این پروژه 230 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از سوی شرکت فرودگاه های کشور و استانداری کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود.
وی تطویل باند فرودگاه یاسوج را عاملی مهم برای استفاده از هواپیماهای غول پیکر و توسعه صنعت هوایی کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: این مهم در تقویت بخش گردشگری استان در آینده نیز موثر خواهد بود.
در طول هفته شش پرواز از فرودگاه یاسوج به مقصد تهران و شش پرواز نیز بالعکس انجام می شود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد