تاریخ درج خبر : 1394/06/23
کد خبر : ۵۱۷۴۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل آموزش و پرورش استان: ثبت‌نام در رشته تجربی را محدود می‌کنیم

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سطح گرایش به رشته‌های فنی در کهگیلویه و بویراحمد نگران‌کننده است، گفت: با اجرای طرح هدایت تحصیلی ثبت‌نام در رشته تجربی را محدود می‌کنیم.

 

همایش پروژه مهر ظهر امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و مدیران آموزشگاه‌های شهرستان در سالن اجتماعات فرهنگسرای دهدشت برگزار شد.

هادی زارع‌پور در این همایش به تشریح سیاست‌های اساسی کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزش و پرورش پرداخت و اظهار کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاهی یکی از مهمترین محورهای این سیاست‌هاست که باید اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مدارس به عنوان اجراکننده سیاست‌های این مجموعه نقش مهمی دارند، افزود: هر آموزشگاهی که مدیر توانمند و مجرب داشته باشد به قوی شدن آموزش و پرورش هم کمک می‌کند.

زارع‌پور با اشاره به اجرای این برنامه از سال گذشته در استان تصریح کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاهی در 109 آموزشگاه در سطح استان به اجرا گذاشته و تلاش داریم امسال استاندارد مطلوب در همین تعداد آموزشگاه به مرحله اجرا بگذاریم.

وی تمرکززدایی را از دیگر راهبردها برشمرد و افزود: تعدادی از فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش که قابلیت تفویض به استان‌ها را دارند تدریجا به استان‌ها واگذار خواهد شد.

این مسئول با تاکید بر رعایت تکریم ارباب رجوع در مجموعه آموزش و پرورش از اجرای شیوه‌نامه استانی انتخاب مدیران در اواخر سال‌جاری خبر داد و گفت: طبق این شیوه‌نامه فرهنگیانی که تمایل و شرایط احراز برای مدیریت داشته باشند می‌توانند متقاضی شوند و پس از بررسی امتیازها برای تصدی مدیریت در دوره‌های ضمن خدمت شرکت خواهند کرد.

زارع‌پور با پایین خواندن نرخ بهره‌وری و اثربخشی در آموزش و پرورش استان استفاده بهینه از منابع موجود را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: امسال سازماندهی به گونه‌ای انجام شده است که توانستیم به رغم همه کمبودها تعداد ساعات حق تدریس را از 8600 ساعت در سال گذشته به 6 هزار ساعت تقلیل دهیم.

این مسئول تلاش پروژه مهر را بر آغاز به موقع سال تحصیلی دانست و با اشاره به ازدیاد تعطیلات و اثر منفی بر مقوله آموزش تاکید کرد: طی هفته مانده به سال تحصیلی فضاهای آموزشی ساماندهی شوند تا شرایط بازگشایی مدارس هر چه بهتر فراهم شود.

وی با اشاره به اجرای طرح هجرت 3 در مدارس کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 50 مدرسه در قالب این طرح زیباسازی شده و یا در حال انجام است.

زارع‌پور از توزیع 35 مدرسه پیش ساخته در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به نیازسنجی صورت گرفته مدارس پیش ساخته سفارش داده شده که تعدادی از این مدارس توزیع شده است و مابقی تا زمان بازگشایی مدارس توزیع خواهد شد.

زارع‌پور توزیع نامتوازن رشته‌ای در استان را نگران‌کننده خواند و با بیان اینکه تب و تاب به سمت رشته تجربی است خاطرنشان کرد: از مجموع 19 هزار داوطلب کنکور امسال 13 هزار و 700 نفر در رشته تجربی و مابقی در سایر رشته‌ها ثبت‌نام کرده بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تنها 9.7 درصد از دانش‌اموزان به سمت رشته‌های فنی‌و حرفه‌ای و کاردانش هدایت شدند، گفت: برای توازن رشته‌ای در سطح استان برنامه‌هایی در دستور کار قرار دارد.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    سلام مدیرمدرسه گلستان دهدشت برکنارومتقاضی بازنشستگی پیش ازموعدشده مدیری که خودوخانواده همسرازدههشصت تاکنون اصلاح طلب یاچپ دیروز بودندافرین برمدیران کهگیلویه مدیرانی که هنوزبه مدرسه نرفته بودندکسی راازشغلش برکنارمیکنندکه عمرخودراصرف خط سیاسی نمودند افرین مرحبا جداحق راخوب ادا نمودید متشکرم قیصری 09171443060لطفابه اطلاع مدیر کل رسانده شود

پربازديد