تاریخ درج خبر : 1394/06/24
کد خبر : ۵۱۷۴۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

جذب 30میلیارد ریال اعتباراشتغالزایی صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در نشست با مدیرعامل صندوق توسعه کار آفرینی امیداستان از جذب 30میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی برای حوزه صنایع دستی خبرداد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان، محمود باقری با بیان این که صنایع دستی استان در دو سال گذشته جهش خوبی در رتبه‌های کشوری داشته است، اظهار کرد: همین که استان از رتبه ۳۱ کشوری به رتبه هفتم ارتقا پیدا کرد یکی از دستاوردهای این صنعت در استان است.

IMG_3306
عضوکارگروه اشتغال وسرمایه گذاری استان گفت: در دولت تدبیر وامید به هنرمندان این صنعت در استان کمک‌های خوبی شد که در یک قلم از محل صندوق کارآفرینی امید مبلغ دو میلیارد تومان به هنرمندان این رشته تسهیلات داده شدکه این مبلغ در سال جدید 30میلیارد ریال رسیده است و در نظر داریم تا هنرمندان این رشته را در قالب ایجاد کار گاهای تولیدی واشتغالزایی انفرادی جهت برخورد داری از تسهیلات به بانک های عامل معرفی کنیم.

این مسئول در ادامه اظهارات خود با بیان این که ایجاد شغل با صنایع دستی بسیار آسان‌تر و کم هزینه‌تر از ایجاد شغل از طرق دیگر است، افزود: تنها با ۵ میلیون تومان تسهیلات می‌توان در این حوزه شغل ایجاد کرد در حالی که حوزه‌های دیگر برای ایجاد شغل پایدار تا ۲۰۰ میلیون تومان نیاز دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به دنبال احیای رشته‌های منسوخ شده در استان هستیم، اظهار کرد: هنرهایی در استان وجود دارد که رو به فراموشی رفته‌اند و یکی از اقدامات این است که آن‌ها را از مهجوریت خارج کنیم و البته از بحث کیفی‌سازی هم غافل نشویم.
باقری با بیان اینکه برندسازی و استانداردسازی از دیگر اهداف ما در بخش صنایع دستی استان است، افزود: باید محصولات خاص استان با برند کهگیلویه و بویراحمد و به صورت استاندارد صادر شوند تا بتوانیم بازارهای داخل و خارج را به خود اختصاص دهیم.
این مسئول تصریح کرد: البته برندسازی پس از مراحلی مانند استانداردسازی و بهبافی است که می‌توان صنایع دستی استان را به کشور معرفی کند و لذا باید کیفی‌سازی را به عنوان یک فرهنگ در میان جامعه تولید کننده صنایع دستی استان رواج دهیم.
باقری توسعه کارگاه‌های تولیدی را از دیگر اهداف در این زمینه دانست و گفت: تهیه وسایل و ملزوماتی که در بحث بهبافی به ما کمک می‌کند از دیگر اقدامات است.

این مسئول در پایان ایجاد خانه‌های صنایع دستی، ایجاد بازارچه صادراتی، بهبافی، استانداردسازی و برندسازی را از اولویت‌ها و شاخصه‌های مهم توسعه صنایع دستی استان نام برد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد