تاریخ درج خبر : 1394/06/24
کد خبر : ۵۱۷۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -
عسكری:

ساماندهی فروشگاه‌های غیرمجاز سم و نهالستان‌ها دو خدمت مهم جهاد کشاورزی است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دو سال گذشته ساماندهی و ضابطه‌مندی فروشگاه‌های غیرمجاز سم و نهالستان‌ها در کنار برنامه‌ریزی برای تولید محصولات ارگانیک از خدمات مهم این سازمان بوده است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، شهرام عسکری، در آیین تکریم و معارفه مدیر حفظ نباتات این سازمان، با اشاره به اهمیت جایگاه حفط نباتات در بخش کشاورزی اظهار کرد: این مجموعه، بخشی به روز است که شاید کمتر به چشم بیاید ولی در بخش کشاورزی حیاتی و اثرگذار است.
شهرام عسکری
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که پیش‌تر مدیر حفظ نباتات این سازمان بود، با بیان اینکه حتی قبل از کاشت یک درخت توجه به مسائل فنی و حفظ نباتات حرف اول را می‌زند، افزود: از موضوعات مهمی که در این مدت همواره پیگیر آن بودیم، ساماندهی فروشگاه‌های غیرمجاز سم، کاهش مصرف سموم، تولید میوه ارگانیک و سالم و ضابطه مند کردن نهالستان‌ها بوده که تا حد زیادی موفق عمل شده است.

حداقل دستاورد جهاد کشاورزی، ایجاد حساسیت و طرح موضوع بوده است

وی گفت: حداقل دستاوردهای جهاد کشاورزی در بحث پیگیری کاهش مصرف بی‌رویه سموم در تولید محصولات کشاورزی این بوده که در مردم و کشاورزان و مسئولان حساسیت ایجاد کرده و این موضوع مهم و مؤثر در سلامت افراد در سطح تصمیم‌گیری‌ها طرح شده است.
عسکری با اشاره به اهمیت بحث آفات و بیماری‌ها ابراز داشت: آفت هر گیاه یک کتاب قطور است که بی‌توجهی به آن دسترنج یکسال کشاورزان را بر باد می‌دهد و پیشگیری و مبارزه لا آن نیز کار سخت و حساسی است که باید از زحمات همکاران مدیریت حفظ نباتات قدردانی کرد.

مدیر جدید فردیبا تجربه است/ آفات نباید به کشاورزان خسارت وارد کنند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مدیر جدید حفظ نباتات فردی با تجربه از بدنه این مدیریت است، تصریح کرد: سیاست ما باید این باشد که اگر خشکسالی‌ها خسارات زیادی را به بخش کشاورزی وارد کرده است، حداقل آفات و امراض به کشاورزان ضرر نزنند.
وی تأکید کرد: برای تولید محصولات ارگانیک باید انرژی بگذاریم و از ظرفیت بالای صاداراتی این نوع محصولات به نفع کشاورزان و استان، بهره ببریم.
عسکری در بخش دیگری از صحبت‌هایش، به اهمیت کار اطلاع‌رسانی اشاره و خاطرنشان کرد: روابط عمومی مهم‌ترین بخش هر سازمانی است که می‌تواند یک بخش ر اراه بیندازد یا از حرکت وادارد.

اطلاع‌رسانی باید رکن اصلی برنامه‌ها باشد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از مدیر جدید حفظ نباتات این سازمان خواست تا اطلاع‌رسانی را یکی از برنامه‌های اصلی خود قرار دهد چرا که بدون ارتباط با مردم و کشاورزان برنامه‌های این مدیریت موفق نخواهند بود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با قدردانی از یعقوب موسوی و جعفر گوهرگانی رؤسی سابق و فعلی جهاد کشاورزی و ابوالحسن صداقت کیش معاون سابق بهبود تولیدات گیاهی برای انتصابش به عنوان معاون این سازمان گفت: در مدتی که در واحد حفظ نباتات خدمت می‌کردم، همه تلاشم این بوده که این مدیریت را به جایگاه اصلی خود نزدیک کنم و دیگران را متقاعد کنم که این بخش مهم حوزه کشاورزی را ببینند.

سازمان ارث کسی نیست هر جا تشخیص دهند باید خدمت کنیم

عسکری با اشاره به کمبود نیرو در این مدیریت افزود: این سازمان ارث کسی نیست و ما بر اساس تعهدی که داریم در هر جایی که تشخیص دهند، باید خدمت کنیم.
در پایان این مراسم، مهرزاد علیزاده به عنوان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، معرفی و از زحمات شهرام عسکری در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی شد.
شهرام عسکری هم‌اینک معاون بهبود تولیدات گیاهی این سازمان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد