تاریخ درج خبر : 1394/06/25
کد خبر : ۵۱۷۵۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور :

ایران از لحاظ کیفیت خدمات رتبه دهم دنیا را در اختیار دارد

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: 800 هزار امدادگر به صورت داوطلبانه و انسان دوستانه در این نهاد خدمت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی دوشنبه شب در گفت و گوی زنده با سیمای استانی دنا افزود: این افراد در قالب خدمات پزشکی، امداد و نجات کوهستان و جاده ای به آسیب دیدگان خدمات رسانی می کنند.
وی ابراز داشت: این تعداد امدادگر داوطلب برای کاهش آلام آسیب دیدگان و بازگرداندن آنها به زندگی عادی تلاش می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین معزی اظهار کرد: ایران در رتبه دهمین کشور از نظر کیفیت خدمات صلیب سرخ در بین 180 کشور عضو این سازمان قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با یادآوری این نکته بخش عمده ای از اعتبارات جمعیت هلال احمر از سوی مردم به ویژه در وقت وقوع حادثه تامین می شود، مشارکت مردم در امور انسان دوستانه را بسیارخوب ارزیابی کرد.
معزی از ساماندهی و آموزش یک میلیون نفر جوان در قالب کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب در این سازمان خبر داد.
وی نقش طلاب در ایجاد آرامش روحی در حادثه دیدگان و به ویژه به فعالیت در 400 خیمه نماز مناطق گردشگری کشور را بسیار اثربخش دانست.
وی برپایی دوره های آموزشی دینی، همایش علمی اخلاق امدادگری و سمینارفرهنگ نماز را از برنامه های فرهنگی این جمعیت در سال جاری ذکر کرد.
معزی با یادآوری قابلیت های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از سویی و جاده های ترانزیتی و قرار داشتن بر روی گسل زلزله خواستار افزایش پایگاه های امداد جاده ای در این استان شد.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با هدف بازدید و نظارت بر نحوه عملکرد هلال احمر سفری سه روزه به این استان داشته است.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد