تاریخ درج خبر : 1394/06/25
کد خبر : ۵۱۷۵۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان بویراحمد بحرانی است

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بویراحمد وضعیت آب شرب روستاهای این شهرستان را بحرانی اعلام کرد و گفت: دبی آب در بسیاری از مناطق از ۱۸ لیتر در ثانیه به ۵ لیتر رسیده است.

علمدار آرمین اظهار داشت: منابع تامین آب 6 روستای منطقه دلیرچ با 450 خانوار خشک شده و هم اکنون با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: 13 روستای بخش محروم لوداب با 218 خانوار و جمعیت بیش از 1 هزار نفر هم اکنون به طور سیار با تانکر آبرسانی می‌شود.

آرمین تصریح کرد: دبی آب شرب منطقه دشتروم بویراحمد از 18 لیتر در ثانیه به 5 لیتر رسیده است و آب آن در طول شبانه روز بین دو روستای جهان آباد و حسین آباد تقسیم می‌شود.

وی از جیربندی آب در رستاهای بخش سپیدار خبر داد و اظهار داشت: سپیدار، دلی اولادعلی مومن، جهان آباد و حسین آباد از جمله این مناطق هستند و البته در دلی اولاد علی مومن از آب شرب برای مصارف باغداری استفاده می‌کنند.

آرمین با اشاره به اینکه 2 چشمه فصلی تامین آب شرب در منطقه کاکان خشک شد، افزود: به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر و افت دبی آب هر هفته 3 ایستگاه پمپاژ آب دچار سوختگی می‌شود که در زمینه تعمیر و نگهداری آن‌ها با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه آب شرب روستاهای سرچنار نیز جیره‌بندی شده است، اظهار داشت: یکی از مشکلات آبرسانی به روستاهای این شهرستان پراکندگی روستاها، اختلاف ارتفاع و تپوگرافی منطقه است.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد