تاریخ درج خبر : 1394/06/25
کد خبر : ۵۱۷۵۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مرکز پزشکی هسته‌ای در یاسوج راه‌اندازی می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده مرکز پزشکی هسته‌ای در بیمارستان امام سجاد یاسوج طی دوهفته آینده راه‌اندازی می‌شود.

پرویز یزدانپناه اظهار داشت: مرکز پزشکی هسته‌ای در بیمارستان امام سجاد(ع) به صورت مشارکتی راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این مرکز در مرحله واگذاری به صورت مشارکتی به افراد متقاضی است، افزود: 6 نفر متقاضی هستند که هم اکنون در مرحله استعلام است و تا دو هفته دیگر راه اندازی می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مرکز جراحی قلب و عروق و آنژیوگرافی بیمارستان یاسوج، سی‌تی اسکن بیمارستان‌های امام خمینی(ره) دهدشت، امام سجاد(ع) یاسوج و بیمارستان گچساران تا مهرماه راه‌ندازی می‌شود.

یزدانپناه با اشاره به اینکه برای ام.آر.ای دهدشت و گچساران و سی‌تی‌اسکن این بیمارستان‌ها 11 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون 85 درصد تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی استان خریداری و امیدواریم تا مهرماه راه‌اندازی شوند.

وی خاطرنشان کرد: تلفن و سامانه 1590 برای دریافت شکایات مردم از سیستم‌های بیمارستانی و تلفن 1690 در رابطه با تعرفه‌های پزشکی و زیرمیزی آماده دریافت نگرانی مردم و بررسی آن‌ها در کمترین زمان ممکن است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در زمان مدیریت جدید این دانشگاه زیرمیزی پزشکان به حداقل رسیده است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون از طریق تلفن 1590، 95 مورد شکایت و از طرف 1690 نیز 5 مورد در زمینه زیرمیزی پزشکان معترض بودند که این موضوعات بررسی شد.

یزدانپناه با بیان اینکه در شهرهای یاسوج و دهدشت کمبود دستگاه دیالیز داریم، گفت: 3 میلیارد تومان برای هتلینگ بیمارستان‌های استان اختصاص داده شد که بنا داریم اورژانس‌ها و اتاق عملی‌های غیر استاندارد را از محل این اعتبارات اصلاح کنیم.

وی اظهار داشت: طی دو سال گذشته هیچ تختی به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه نشد و تنها نوسازی بیمارستان‌ها را در دستور کار داشتیم و البته در برخی مواقع تخت‌های  را که جزو مصوبه وزارت بهداشت نبودند، به تخت‌های بیمارستان استان اضافه کردیم.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد