تاریخ درج خبر : 1394/06/25
کد خبر : ۵۱۷۵۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

گسترش تولید محصولات ارگانیک کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از گسترش تولید محصولات ارگانیک کشاورزی در این استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، شهرام عسکری، در آیین تکریم و معارفه مدیر حفظ نباتات این سازمان، افزود: از موضوعات مهمی که در این مدت همواره پیگیر آن بودیم، ساماندهی فروشگاه‌های غیرمجاز سم، کاهش مصرف سموم، تولید میوه ارگانیک و سالم و ضابطه مند کردن نهالستان‌ها بوده که تا حد زیادی موفق عمل شده است.

وی گفت: حداقل دستاوردهای جهاد کشاورزی در بحث پیگیری کاهش مصرف بی‌رویه سموم در تولید محصولات کشاورزی این بوده که در مردم و کشاورزان و مسئولان حساسیت ایجاد کرده و این موضوع مهم و مؤثر در سلامت افراد در سطح تصمیم‌گیری‌ها طرح شده است.

عسکری با اشاره به اهمیت بحث آفات و بیماری‌ها بیان داشت: آفت هر گیاه یک کتاب قطور است که بی‌توجهی به آن دسترنج یکسال کشاورزان را بر باد می‌دهد و پیشگیری و مبارزه لا آن نیز کار سخت و حساسی است که باید از زحمات همکاران مدیریت حفظ نباتات قدردانی کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مدیر جدید حفظ نباتات فردی با تجربه از بدنه این مدیریت است، تصریح کرد: سیاست ما باید این باشد که اگر خشکسالی‌ها خسارات زیادی را به بخش کشاورزی وارد کرده است، حداقل آفات و امراض به کشاورزان ضرر نزنند.

وی تأکید کرد: برای تولید محصولات ارگانیک باید انرژی بگذاریم و از ظرفیت بالای صاداراتی این نوع محصولات به نفع کشاورزان و استان، بهره ببریم.

در پایان این مراسم، مهرزاد علیزاده به عنوان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، معرفی و از زحمات شهرام عسکری در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی شد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد