تاریخ درج خبر : 1394/06/26
کد خبر : ۵۱۷۶۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد جزء سه استان پردرآمد کشور از تلفن همراه

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان پس از استانهای بوشهر و هرمزگان بیشترین درآمد را از مشترکین تلفن همراه دارد.

سید عبدالحسین افتخاری شامگاه سه شنبه در همایش عیدانه همراه اول استان افزود: بیش از ۶۵۰ هزار مشترک تلفن همراه در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت وجود دارد.

وی ضریب نفوذ تلفن همراه در استان را ۹۷ درصد اعلام کرد و گفت: این استان از نظر درآمدهای حاصله از تلفن همراه از رتبه ۳۰ کشور به رتبه ششم ارتقاء یافته است.

افتخاری، تعداد مشترکین ثابت را ۱۵۸ هزار عنوان کرد و افزود: ۳۲۰ سایت بی‌تی‌اس و تعداد ۱۵۱ سایت جی‌اس‌ام روستایی هم در استان فعال است.

وی همچنین بیان کرد: در زمینه دیتا از رتبه ۳۰ کشوری به رتبه پنجم رسیده‌ایم و در زمینه فروش پهنای باند و فروش IDSL هم به رتبه‌های بسیار ارزنده کشوری دست یافته‌ایم.

لزوم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

غلام محمد زارعی افزود: در برهه‌ای از زمان بحث سرمایه‌گذاری در شرکت مخابرات و توسعه زیرساخت‌ها در کشور مغفول ماند اما امروز نگاه دولت و مجلس به این است که با همه توان زیرساخت‌های لازم را برای توسعه شبکه مخابراتی فراهم کنند.

وی بیان کرد: اگر اکنون پوشش موبایل در استان کهگیلویه و بویراحمد ۹۷ درصد است باید کاری کنیم که این پوشش در مناطق محروم و صعب‌العبور و روستایی نیز وجود داشته باشد.

معاون پشتیبانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد ۲۰۰ روستا در استان با آنتن‌های کنونی دارای اینترنت هستند.

مجید محنایی افزود: تا پایان امسال باید تعداد ۵۰۰ روستای دیگر از نعمت اینترنت برخوردار شوند تا بتوانیم در پایان سال تعداد ۷۰۰ روستای دارای اینترنت داشته باشیم.

وی همچنین گفت: در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد کد ابنترنتی پستی در استان هستیم.

محنایی اظهار داشت: با راه‌اندازی خدمات کدپستی اینترنتی برای نمونه فیش‌های آب و برق و گاز و تلفن به یک آدرس ثابت و مشترک ارسال می‌شود که کارها با این کد پستی بسیار آسان‌تر می‌شود.

وی از افزایش واگذاری خدمات به بخش خصوصی خبرداد و گفت: دولت به دنبال این است که ظرف سه سال با خدمات دولت الکترونیک و افزایش این خدمات نسبت به کاهش حضور مردم در ادارات اقدام کند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد