تاریخ درج خبر : 1394/06/29
کد خبر : ۵۱۷۸۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آبروداری آموزش و پرورش با کسب ده‌ها مقام برتر کشوری برای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از کسب ده‌ها رتبه برتر کشور در سال تحصیلی 93- 94 برای این استان توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان خبر داد و گفت: در طول همه سال‌های بعد از انقلاب چنین رتبه‌هایی نداشته‌ایم.

 

هادی زارع‌پور در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج در محل مصلای امام خمینی و در جمع نمازگزاران جمعه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بهار تعلیم و تربیت این دو رویداد مهم را گرامی داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در همین خصوص گفت: باید در این هفته با بیان ایثارگری جوانان در دوران دفاع مقدس برای نسل امروز، دانش‌آموزان را با فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی آشنا کنیم.

وی سپس به بیان تمهیداتی که برای بازگشایی مدارس در سال جدید تحصیلی اندیشیده اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید همه اقدامات برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده و امسال هم زنگ بازگشایی مدارس را در همه نقاط 13گانه آموزش و پرورش استان خواهیم داشت که این کار در یاسوج مرکز استان در محل دبیرستان دخترانه فرزانگان صورت خواهد گرفت.

زارع‌پور گفت: امسال جشن عاطفه‌ها را نیز در دو مرحله با همکاری صدا و سیما و کمیته امداد خواهیم داشت که مرحله نخست آن از دیروز 26 شهریور آغاز شده و مرحله دوم را هم با همکاری این دو نهاد در روز هشتم مهر در تعداد دو هزار مدرسه و در 70 پایگاه ثابت برگزار می‌شود.

این مسئول ارشد نظام تعلیم و تربیت در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود به آغاز سال تحصیلی در این استان با تعداد 143 هزار دانش‌آموز و در تعداد دو هزار و 800 آموزشگاه در مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: 15 هزار فرهنگی در مناطق 13گانه آموزش و پرورش استان کار تعلیم و تربیت را برعهده خواهند داشت.

وی از برنامه ویژه برای تعداد 14 هزار دانش‌آموز اول ابتدایی در روز 31 شهریور ماه جاری نیز خبر داد.

اما مهم‌ترین بخش توضیحات مدیرکل آموزش و پرورش استان در این برنامه مربوط به دستاوردهای نظام تعلیم و تربیت استان در سال جاری و سال گذشته بود که زارع‌پور این دستاوردها را قابل مقایسه با همه سال‌های قبل ندانست.

این مسئول گفت: دانش‌آموزان ما در سال جاری در مسابقات قرآن و عترت و نماز در کشور صاحب تعداد 49 مقام و رتبه شدند و مهم‌ترین آن نیز کسب رتبه و مقام قهرمان قهرمانان نهج‌البلاغه در کشور بود.

زارع‌پور افزود: به غیر از این در مسابقات ورزشی دستاوردهای بزرگی  داشتیم که در یک قلم آن تیم دختران ما فاتح مسابقات فوتسال دختران کشور در بین رقیبان قدر خود شدند.

وی گفت: در مسابقات قرآن و نماز و عترت هم در حالی در کشور رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادیم که استان‌های مهمی چون قم و خراسان رضوی با آن پیشینه عظیم فرهنگ قرآنی پشت سر استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفتند.

این مسئول در ادامه افزود: اما در استان هم آموزش و پرورش همه رتبه‌ها و مقام‌های استانی را به خود اختصاص داد به طوری که در طرح تکریم ارباب رجوع، نماز، فرهنگ ایثار و شهادت و آیتم‌های مهم دیگر از جمله حقوق شهروندی و سامانه سامد و پاسخگویی در این سامانه  این آموزش و پرورش بود که در رأس همه ادارات و دستگاه‌ها قرار گرفت.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد