تاریخ درج خبر : 1394/06/29
کد خبر : ۵۱۷۸۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین جشنواره «یاقوت سحر انگیز دنا» در شهر سی سخت برگزار شد

نخستین جشنواره انگور با عنوان «یاقوت سحر انگیز دنا»در شهر سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
همزمان با برداشت انگور از باغات شهرستان دنا، عصر پنجشنبه اولین روز جشنواره انگور با حضور مردم و مسئولان و برخی از گردشگران در شهر سی سخت برگزار شد.

13940627000454_PhotoL

این جشنواره با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری دنا، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با هدف معرفی انگور تولیدی استان، تنوع ارقام مختلف انگور، فراورده‌های انگور از جمله کشمش برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: انگور تولیدی کهگیلویه و بویراحمد نیازمند معرفی هر چه بیشتر به مردم نقاط مختلف کشور است .

پژمان نیک اقبالی افزود: انگور جزو قابلیت های مهم کهگیلویه و بویراحمد برای کمک به توسعه همه جانبه آن است اما هنوز به طور مطلوب و شایسته از این قابلیت استفاده نشده است.

وی بیان کرد: برگزاری این جشنواره اقدامی مناسب و ارزشمند برای شناساندن روزافزون انگور تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به مردم سایر نقاط کشور است و باید همه ساله تداوم یابد.

نیک اقبالی بر برگزاری این جشنواره به صورت ملی تاکید کرد و گفت: دیگران نداشته‌های خود را با آب و تاب معرفی می‌‌کنند ولی مردم ما به داشته‌های خود توجهی ندارند.

وی افزود: امیدواریم با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان این جشنواره تبدیل به یک تقویم شود.

فرماندار شهرستان دنا با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش کشاورزی، گفت: انگور تولیدی سی‌سخت قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد.

علی تاج‌امیری افزود: این جشنواره با عنوان ‘یاقوت سحرانگیز دنا’ به مدت دو روز ادامه دارد و زمان برگزاری آن نیز از ساعت ۱۷ عصر تا ۲۰ شب است.

وی معرفی فرآورده های تبدیلی میوه انگور، شناساندن آداب و رسوم، قابلیت ها، جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و طبیعت گردی و توانمندی های باغی کهگیلویه و بویراحمد و شهر سی سخت را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

جشنواره «یاقوت سحر انگیز دنا» روز جمعه نیز در این هرستان ادامه دارد و در حاشیه آن نمایشگاهی از صنایع دستی و محصولات باغی کهگیلویه و بویراحمد و شهر سی سخت هم برپا شده است.

این جشنواره و نمایشگاه مورد استقبال گردشگران آخرین روزهای تابستان شهر سی سخت قرار گرفته است.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد