تاریخ درج خبر : 1394/06/29
کد خبر : ۵۱۷۹۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری: برنامه «شب‎‌های یاسوج» به خوبی اجرا شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از استقبال خوب مردمی در اولین جشنواره تابستانه یاسوج و اجرای خوب برنامه «شب‌های یاسوج» خبر داد.

محمود باقری در مراسم اختتامیه اولین جشنواره تابستانه یاسوج، با اشاره به زمان برگزاری جشنواره و اجرای آن طی یک ماه گذشته اظهار کرد: اولین جشنواره تابستانه یاسوج در حالی به کار خود پایان داد که مورد استقبال خوب مردمی واقع شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد هدف از برگزاری اولین جشنواره تابستانه یاسوج را رونق بخشیدن به اصناف و معرفی جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی و معرفی استان در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه اولین سال برگزاری جشنواره بود با استقبال خوب مردمی و اجرای برنامه‌های مناسبی همراه بود.

رئیس ستاد اولین جشنواره تابستانه یاسوج ادامه داد: این جشنواره با هدف ایجاد لبخند برای گردشگرانی که کهگیلویه و بویراحمد را مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که با اجراهای خوب هنرمندان استان‌های حاضر در جشنواره شب‌های به یادماندنی در یاسوج برای گردشگران و همشهریان رقم زده شد.

وی در ادامه اجرای موسیقی اقوام و آئین‎های سنتی استان‌ها و برنامه‌های شاد و مهیج در برنامه «شب‌های یاسوج» را اقدامی موثر در استقبال خوب از جشنواره تابستانه یاسوج عنوان کرد و گفت: این جشنواره با هدف ایجاد فضای مناسب برای تبادل فرهنگ استان‌های کشور با همکاری کانون سبز قلم با اجرای موسیقی اقوام ایرانی، برنامه‌های شاد و متنوع و قرعه‌کشی و اهداء جوایز برگزار شد.

باقری استان‌های حاضر در اولین جشنواره تابستانه یاسوج را که با اجرای آئین‌ها و فرهنگ‌های خود در برنامه «شب‌های یاسوج» شادی و نشاط خاص به این برنامه‌ها بخشیدند را شامل هنرمندان استان‌های خوزستان، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی، بوشهر، کردستان و کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: در مجموع اجرای برنامه تمام هنرمندان استان‌ها رضایت‌بخش بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه جشنواره‌ها بخشی از جاذبه‌های کشورها و استان‌ها است، گفت: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای معرفی هرچه بهتر استان اقدام به برگزاری جشنواره‌های متعدد در استان کرده است.

وی به برگزاری جشنواره‌های مختلف که به همت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین، جشنواره برفی، جشنواره تابستانه یاسوج و جشنواره انگور از جمله برنامه‌ها و جشنواره‌های مهم میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد است.

این مسئول با تاکید بر اینکه جشنواره‌ها را در تقویم میراث فرهنگی ثبت می‌کنیم، گفت: با ثبت جشنواره‌ها در تقویم میراث فرهنگی هر جشنواره متناسب با زمان مشخص شده آن نیز برگزار می‌شود.

باقری با تاکید بر اینکه گردشگری باعث تبادل فرهنگ، ایجاد امنیت و سرمایه‌گذاری آسوده می‌شود، گفت: با توجه به نقش و قدرت بسیار بالای صنعت گردشگری این صنعت رقیب صنایعی چون خودروسازی و نفت و گاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد کشور ایران را دارای جاذبه‌های تاریخی فراوانی دانست و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو نوع آب و هوای متفاوت گرم و سرد، جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی در شهرستان‌های هشت‌گانه در طول فصول مختلف سال پذیرای خیل گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد