تاریخ درج خبر : 1394/06/29
کد خبر : ۵۱۷۹۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون در نشست با مردم سربیشه:

مردم خود سرنوشت خود را مشخص کنند/نماینده ای نیستم که نزدیک انتخابات در جمع مردم حضور پیدا کنم

غلامرضا تاجگردون در نشستی با مردم روستای سربیشه شهرستان گچساران اظهار کرد: شما به واسطه رأی خود نماینده انتخاب می‌کنید و اعتقاد من نیز بر این است که مردم خود باید تکلیف و سرنوشت خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه هر آنچه در توان داشتیم برای برطرف کردن مشکلات مردم این منطقه انجام دادیم، افزود: نماینده‌ای نیستم که نزدیک انتخابات برای اخذ رأی در میان مردم حضور پیدا کند، اگر چه در آن زمان نیز برای ارائه گزارش و پاسخگویی اعمال خود خدمت مردم می‌رسم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید با اندیشه و تفکر خود صلاح و سرنوشت خود را تعیین کنیم و این اصل قضیه زندگی یک انسان است. انسان‌ها و جوامع موفق جوامعی هستند که بر حسب اندیشه و نیاز و آنچه احساس می‌شود آینده بهتری رقم می‌خورد خود تصمیم‌گیرنده هستند.

وی ادامه داد: در گوشه گوشه تصمیمات و رأی و هر جایی که امضایی می‌کنیم باید فکر کنیم که این امضا و نقش ما چه تأثیری در زندگی موکلان ما دارد.

زدودن حس تبعیض در گچساران کار ساده‌ای نیست

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: احساس تبعیض تمام وجود انسان‌های این منطقه را فرا گرفته و می‌گیرد و زدودن این حس از وجود مردم کار ساده و آسانی نیست.

تاجگردون با بیان اینکه باید ریشه این حس تبعیض را خشکاند، گفت: این عمل با کلام، حرف و حتی سخنرانی من در این مکان نیز امکان ندارد، اما اگر مردم مبارزه با این حس را درک کنند می‌توانند آن را از بین ببرند.

وی در ادامه با بیان اینکه دیگر در خصوص مسائل هسته‌ای و سطح اول کشور مسئله محرمانه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: خوشبختانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صورتی مسائل کشور را بررسی می‌کند که دیگر محرمانه و غیرمحرمانه وجود ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: محرمانه‌تر از مسائل هسته‌ای کشور وجود نداشت که طی چند هفته گذشته محرمانه‌ترین اسرار هسته‌ای کشور نیز از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران عرضه شد.

تاجگردون در بخش دیگری از سخنان خود، گچساران را متمایزتر از دیگر شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: اگر اقوام مختلف در این شهرستان در کنار هم به خوبی کار کنند، موفق هستیم ولی اگر سبب اختلاف‌افکنی و سنگ‌اندازی شویم سر به زیر می‌شویم.

وی در ادامه با اشاره به پروژه گازرسانی به باباکلان تصریح کرد: سرانه هر خانوار برای گازرسانی طبق استاندارد دو میلیون تومان است اما این امر برای روستای باباکلان ۲۸ میلیون تومان شده است.

کسی نگفت که آب سد چم‌شیر کجا می‌رود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی رفتارهای مردم در خصوص دریافت نامه برای کار کردن در سد چم‌شیر گفت: بسیاری از افراد برای کار کردن در سد چم‌شیر تقاضای دریافت نامه داشتند اما کسی نگفت که آب سد چم‌شیر کجا می‌رود.

وی ادامه داد: ۶ ماه تمام برای دریافت مجوز آب پتروشیمی گچساران در حال رایزنی و پیگیری هستم و این در حالی است که دو سد بزرگ در اطراف گچساران وجود دارد.

شرکت در جشن مزدوران در سربیشه

تاجگردون خطاب به حضار گفت: چه اشکالی دارد که یک ترک به یک لر رای دهد و یا برعکس. نماینده اگر خوب باشد می ماند و اگر بد باشد خواهد رفت پس دعوا راه نیاندازید و اختلافات قومی را بیشتر نکنید، فقط به واسطه آنکه رای بیاورید.
نماینده مردم گچساران و باشت با ابراز ناراحتی از یکسری بدخلاقی ها تصریح کرد: امروز یک پیامک بین مردم ارسال شده است که قصد نداشتم آن را در این جلسه قرائت کنم، اما تصمیمم را تغییر دادم. در این پیامک آورده شده که: شرکت در جشن مزدوران در سربیشه، زیرپا گذاشتن زحمات چندساله قشقایی های گچساران… ننگ و نفرین بر مزدوران…
اما من می گویم ننگ بر هیچکس مباد. اگر کسی می خواهد برای سرنوشت خود و فرزندانش تصمیم بگیرد آیا او مزدور است؟ من لر و شما ترک که ریشه در هم داریم و زندگی مان بر هم آمیخته است اگر تصمیم گرفتیم با هم خوب زندگی کنیم آیا مزدوریم؟ این کجا با دین، اقوام،سنت، انسانیت و اخلاق هم خوانی دارد؟ چه اتفاقی رخ می دهد که بطور مثال من لر اگر بخواهم از ترک حمایت کنم احساس کنم که از رای ام کم می شود؟! اگر کسی بر لر و ترک گفتن نفعی برده است اعلام کند. من برای این قضیه(اختلاف بین لر و ترک) احساس و اعلام خطر می کنم و برخی نیز در حال اختلاف افکنی هستند تا نگذارند عزت و سربلندی برای مردم گچساران و باشت فراهم شود.

همه با هم باشیم

تاجگردون در پایان بیان داشت: تا به انتها قول خواهم داد که چه باشم و چه نباشم خادم این ملتم و برای عزت و آبادانی، رشد و بالندگی ایران عزیزمان در مقابل همه اهریمنان و در مقابل تمامی آنان که دشمنان ایران اسلامی هستند و در مقابل خط دین و ولایت می ایستند، می ایستم و بدانید و بدانیم عزت و آینده بهتر این مردم در گروی یک کلمه و آن این است که همه با هم باشیم، برای آنکه بهتر زندگی کنیم.

منبع: کبنانیوز

گزارش تصویری: آرش کنارکوهی

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    جناب تاجگردون مردم استان تنها باآبهای رودخانه زندگی وکشاورزی می کردند که اومدن این آبها راسد کردند وبرای استانهای مجاور خصوصا بوشهر وخوزستان میبرند درحالی که مردم همین استانها ازبنادر وگمرگات خوبی برخوردارند ومنابع مالی خیلی خوبی ازاین راه کسب می کنند درصورتی که مردم منطقه خودمون تنها دل خوشیشون همین آبهای جاری رودخانه ها می باشند که همین آبها راجمع آوری می کنند ودو دستی تقدیم آنها می کنند خواهشا جلو این کارهای بی مدیرتی وبی برنامه رابگیرید جاری

  • ناشناس گفت:

    گزارش تصویری میدان تیر پایگاه شهید یزدانپناه+تصاویر
    http://aaletaha.ir/?p=3828

پربازديد