تاریخ درج خبر : 1391/03/15
کد خبر : ۵۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرعامل شرکت گاز استان: تا پایان سال 92 روستاهای استان گاز رسانی می شوند

مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت:در حال حاضر 88 هزار و300 انشعاب گاز در این استان وجود دارد.

هوشنگ صیدالی افزود: 50 هزار 833 انشعاب گاز تا سال 87 در استان وجود داشت که در چند سال اخیر با اضافه شدن 37 هزار و 468 انشعاب این تعداد به 88 هزار و300 انشعاب رسیده است.

وی با بیان این مطلب که اولین شعله گاز در شهر یاسوج در سال 1363 روشن شد، اظهار کرد:تا سال 87 در این استان 70 هزار و 214 مشترک داشتیم این در حالی است که هم اکنون این تعداد به 112 هزار مشترک رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:این استان دارای 16 شهر است که از این تعداد 13 شهر گاز رسانی شدند و گاز رسانی به شهر لوداب در برنامه این شرکت قرار دارد و فاز اول آن نیز اجرا و پیمانکار آن مشخص شده که تا پایان امسال گاز رسانی خواهد شد.گاز رسانی به دو شهر قلعه رییسی و دیشموک که جزء مصوبات هیأت دولت بوده به اعتبار نیاز دارد.

صیدالی با بیان این مطلب که 98 درصد جمعیت شهرهای استان از نعمت گاز برخوردارند،تصریح کرد:96 روستای این استان تا سال 87 از نعمت گاز برخوردار بودند که این تعداد هم اکنون به 315 روستا رسیده است ،33 روستا نیز در دست اجرا و مطالعات گاز رسانی به 64 روستای استان اجام شده است.

وی بیان کرد: تا پایان سال 1392 همه روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد گاز رسانی خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مصوبات دور اول،دوم و سوم هیأت دولت به استان در بخش گاز ،خاطرنشان کرد:در دور اول سفر هیأت دولت 161 مصوبه داشتیم که از این تعداد 159 مصوبه اجرایی شده و دو مصوبه دیگر که به دلیل نبود بافت طرح هادی تاکنون اجرایی نشدند ،در دست اقدام هستند.

صیدالی در خصوص مصوبات دور دوم ابراز کرد:گازرسانی به روستای کوشک ، کاکان و شهر لوداب سه مصوبه این دور از سفر هیأت دولت به استان بود که گاز رسانی به روستای ما انجام شد،گاز رسانی به روستای کاکان به دلیل معارضات دولتی و مردمی با تاخیر انجام شد و گاز رسانی به شهر لوداب فاز اول آن انجام شده و به دلیل معارضات دولتی ادامه کار نیز متوقف شده که با رایزنی و تعامل مشکل آن رفع و امسال در دهه فجر افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

وی اضافه کرد:گاز رسانی به 120 روستای استان از مصوبات دور سوم هیأت دولت به استان بود که از این تعداد به 33 روستا گاز رسانی شده ،64 روستا در دست مطالعه است و تلاش می کنیم که مصوبات هیأت دولت به استان تا خرداد ماه سال 92 به اتمام برسند.

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • جلیل گفت:

    وی بیان کرد: تا پایان سال ۱۳۹۲ همه روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد گاز رسانی خواهند شد.
    جناب صیدالی گاز رسانی روستای **باغچه جلیل**بکجا رسید

پربازديد