تاریخ درج خبر : 1394/06/30
کد خبر : ۵۱۸۰۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

قطع درختان بلوط جاده‌سازی در محور «یاسوج – سی‌سخت» را تعطیل کرد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه جاده سازی در محور “یاسوج – سی سخت ” بعلت قطع درختان بلوط تعطیل شده است.

بعد از انتشار تصاویر درختان قطع شده بلوط در حوالی روستای «ده برآفتاب» در سایت استان،فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان از توقف جاده سازی محور « یاسوج – سی سخت» خبر داد.

سرهنگ محمد رحیم برزمند افزود: قطع هرگونه درخت باید با مجوز اداره کل منابع طبیعی باشد و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می شود.

وی اظهارکرد: بر اساس محاسبه کارشناسان ریال به ریال خسارات درختان قطع شده در پروژه جاده سازی در محور “یاسوج – سی سخت ” از اداره راه و شهرسازی و پیمانکار مربوطه گرفته می شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: جلوی هر متخلف در رابطه با تخریب و تعرض به جنگلها و منابع طبیعی استان را می گیریم و هیچ کس بدون مجوز از منابع طبیعی حق قطع درختی را ندارد و با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

سرهنگ برزمند تصریح کرد: بخشی از قطع درختان در این محور با مجوز بوده و بخشی بدون مجوز بوده که نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی از قطع درختان جلوگیری و پروژه را تعطیل کردند.

در پی تعریض جاده ارتباطی “یاسوج_سی سخت”، در حوالی روستای “ده برآفتاب” یاسوج درختان چندین ساله بلوط قطع شده نظر مسافران و گردشگران در حال عبور از این محور به به خود جلب می کند و شاهد صحنه هایی ناراحت کننده و تاسف بار هستند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سید مصطفی عبدالهی گفت:

    نجات جان انسان ها از سایر جمادات و حیوانات واجب تر است.راه از قدیم الایام تا کنون از اصلی ترین محور های توسعه جوامع بوده است و خواهد بود و اساسی ترین مشکل استان نبود راههای ارتباطی استاندارد با دنیای داخل و پیرامون استان است. حال لذت بردن چند گردشگر از درختان بلوط این محور از نجات جان انسانها واجب تر نیست.

  • بویراحمد گفت:

    موافق

پربازديد