تاریخ درج خبر : 1394/06/30
کد خبر : ۵۱۸۰۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری دنا دیدن کردند

فرماندار دنا گفت: یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری این شهرستان در نیمه نخست سال جاری دیدن کردند.

علی تاج امیری افزود: کوه گل، چشمه میشی و منطقه حفاظت شده دنا با هوایی دلپذیر و مفرح، چشمه سارها و آبشارهای روان و طبیعت سرسبز مقصد گردشگران زیادی از سراسر کشور است.
وی اظهار کرد: گردشگران استان های جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان و خوزستان بیشترین تعداد بازدیدکنندگان شهرستان دنا در نیمه نخست سال 94 بوده است.
تاج امیری از بهسازی جاده برگشت منطقه توریستی کوه گل سی سخت به طول 12 کیلومتر و ساماندهی بازارچه های ورودی به این منطقه با اعتباری افزون بر شش میلیارد ریال خبر داد.
وی ابراز کرد: تقویت زیرساخت های گردشگری در شهرستان دنا نیازمند جلب مارکت بخش خصوصی است.
فرماندار دنا با یادآوری اهمیت توسعه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال پایدار خواستار جلب مشارکت گردشگران برای صیانت از مناطق گردشگری شد.
به گفته مسوولان رهاسازی زباله ها به ویژه ظرف های یک بار مصرف که بازگشت آنها یه طبیعت نیازمند سال ها زمان است در مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برای مسوولان دردسر شده است.
کوه دنا با 93هزار هکتار وسعت به عنوان پارک ملی دنا باگونه های غالب کل وبز و داشتن بیش از دو هزار گونه گیاه خوراکی و دارویی بخش زیادی ازآن درشهرستان دنا واقع شده است.
این منطقه با داشتن 44 قله با ارتفاع بیش از چهار هزار متر منطقه مناسبی برای کوهنوردی است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    سلام
    تر داد م به خدا ازین دروغ های شتری نکن من خودم ساکن یاسوج دو بار آمدم سی سخت و دو بار نصف عمرم تلف شد تا توانستم جای پیدا کنم و نهار بخورم .. و تازه بوی آشغال سطل زباله ها آدم را دیوانه می کند اگر راست می گوئی بدون هماهنگی و بدون اینکه از کسیر بخواهی مکانی برات رزروه کنند با زن و بجه ات برئ ببین در ساعت 10 صبح به بعد سایه ای پیدا می کنی که دو سه ساعتی استراحت بکنی یا برو گشتی بزن و ببین از هر صد سطل زباله ده تاشون پلاستیک زباله دارند و آیا چند روزی یک بار آن سطل ها تخلیه می گردند ……مدیران با کلاس ……

پربازديد