تاریخ درج خبر : 1394/06/30
کد خبر : ۵۱۸۱۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

زمان: 4گروه قاچاقچی اشیائ تاریخی در کهگیلویه دستگیر شدند

رئیس میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری شهرستان کهگیلویه از دستگیری 4گروه قاچاقچی اشیائ تاریخی خبرداد.
سیاوش زمان در جلسه شورای اداری که در محل اداره کل برگزار شد بیان کرد: در عملیات 23نفر دستگیر و به مراکز قضایی تحویل داده شد.
وی با اشره به باغزرسی های انجام شده در شهرستان کهگیلویه گفت:37مورد تور غیر مجاز شناسایی و دفاتر انها پلمپ شد .
زمان ازتشکیل 6مورد انجمن میراث فرهنگی در این شهرستان خبرداد و گفت :شهرستان کهگیلویه با توجه به تاریخی بودنش نیاز به انجمن های زیادی برای حفاظت این اماکن داریم.
این مسئول در شهرستان کهگیلویه در ادامه به اعتبارات شهرستان اشاره کرد و تصریح کرد:خوشبختانه با تعامل خوبی که با فرماندار محترم داشتیم اعتبارات خوبی را اتخاد کردیم.
وی جذب 2میلیارد ریال اعتبار از ماده 180یک میلیارد ریال اعتبار استانی برای حوزه تبلیغات یک میلیارد و صد میلیون ریال اعتبار استانی برای میراث فرهنگی 500میلون ریال اعتبار استانی برای صنایع دستی را مهم ترین اعتبارات امسال شهرستان کهگیلویه عنوان کرد.
رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه، بدست آوردن آمار دقیق بافت تاریخی دهدشت، از قبیل عرصه و اعیان برای اولین بار در شهرستان از زمان تاسیس میراث فرهنگی تاکنون را از بهترین دستاوردهای این اداره عنوان کرد گفت : آثار تاریخی که در معرض خطر هستند و نیاز به مرمت اضطراری دارند را شناسایی و جهت اقدام عاجل لیست آنها را به اداره کل ارسال کردیم.
شناسایی هنرمندان صنایع دستی و معرفی آنان به بانک جهت اخذ تسهیلات ، پاکسازی بافت تاریخی از احشام با هماهنگی و همکاری دادستان، ساماندهی و چمن کاری و برق کاری محوطه کاروانسرا و مرمت و ساماندهی امامزاده جابر ، بازسازی مسجد مورک واقع در بافت تاریخی دهدشت و اجرای همایش کوچ قوم لر با همکاری یاران مانا در محل کاروانسرا از دیگر برنامه های زمان در میراث فرهنگی کهگیلویه بود.
رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه، در انتها از زحمات ، تلاش ها و همکاری های فرماندار فهیم شهرستان ، دادستان شهرستان، سرهنگ دیماز؛ فرماندهی نیروی انتظامی ، فرمانده سپاه و امام جمعه شهر حاج آقا حسینی تقدیر و تشکر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همشهری گفت:

    خداروشکر کهگیلویه لااقل یه مدیر عملگرا و دلسوز داره…دمت گرم آقای زمان امیدواریم حداقل تحولاتی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در حال رخ دادنه همینطور ادامه پیدا کنه بلکه شاید کهگیلویه یه ذره از بن بست خارج بشه.

  • بوذری گفت:

    اززمانی امدی میراث راپاس داشتی وبه جنبه فرهنگ هم توجه داشته ای الحق مدیرلایقی هستی

پربازديد