تاریخ درج خبر : 1394/06/31
کد خبر : ۵۱۸۱۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جذب یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار بخش کبگیان از ماده 180

بخشدار کبگیان از جذب یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار این بخش از ماده 180 ویژه مناطق محروم خبر داد.

مهران گودرزیان با اشاره به توزیع اعتبارات ماده 180 در سطح شهرستان بویراحمد به میزان اعتبارات اختصاص یافته به بخش کبگیان اشاره کرد و گفت: در سال جاری یک میلیارد و 200 میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 تبصره 22 ویژه مناطق محروم در بخش کبگیان جذب شده است.

بخشدار کبگیان با اشاره به اولویت‌های این بخش و اعتبارات جذب شده در این حوزه تصریح کرد: اصلاح شبکه آبرسانی، تکمیل جداول کشاورزی، بهسازی معابر، جاده ارتباطی و آب شرب از اولویت‌ها بوده که با برنامه‌ریزی و کارشناسی درست نسبت به رفع آن‌ها گام برمی‌داریم.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه بخش کبگیان به دلیل شرایط آب و هوایی و مزارع مرغوب بخش کشاورزی آن در اولویت کاری بوده، گفت: انتقال خط آب کشاورزی و کانال‌کشی از برنامه‌های در دست اقدام بوده تا کشاورزی این بخش را رونق بخشیم.

وی از اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل راه ارتباطی چیتاب ـ‌ پاتاوه ـ دهدشت خبر داد و گفت: از اعتبار جذب شده ماده 180 ویژه مناطق محروم این میزان به راه ارتباطی چیتاب به پاتاوه در نظر گرفته شده است.

بخشدار کبگیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و در اولویت قرار دادن این بخش اذعان کرد: بخش کبگیان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و منحصربفرد، جنگل‌های انبوه و خانه‌های قدیمی در مسیر رودخانه ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارد.

گودرزیان از مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان متولی بخش گردشگری خواست تا ظرفیت‌های گردشگری این بخش را ببیند و نسبت به توسعه صنعت گردشگری و جذب حداکثری گردشگر در این بخش اقدامات لازم را انجام دهد.

وی رودخانه کبگیان را از ظرفیت‌های بی‌نظیر این بخش در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: این رودخانه با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در جذب گردشگر و رونق این صنعت در بخش دارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های گردشگری رودخانه کبگیان مغفول مانده است، گفت: در صورتی که زیرساخت‌های گردشگری در این حوزه فراهم شود هم اشتغالزایی برای جوانان بیکار منطقه ایجاد می‌شود و شاهد رونق صنعت گردشگری در بخش خواهیم بود.

بخشدار کبگیان تصریح کرد: با فراهم کردن زیرساخت‌ها و اطلاع‌رسانی درست می‌توانیم شاهد رونق صنعت گردشگری در رودخانه کبگیان باشیم که انتظار می‌رود مسئولان مربوطه حمایت‌های خود را از بخش گردشگری کبگیان دریغ نکنند.

این مسئول از مغفول ماندن ظرفیت گردشگری رودخانه کبگیان گلایه کرد و گفت: انتظار می‌رود مسئولان مربوطه اعم از میراث فرهنگی، آب منطقه‌ای و محیط زیست در راستای معرفی و توسعه گردشگری رودخانه کبگیان اقدامات لازم را انجام دهند.

گودرزیان از دیگر ظرفیت‌های گردشگری این بخش را وجود چندین هکتار زمین کنار رودخانه در پایین دست نقاره‌خانه عنوان کرد و گفت: با حمایت مسئولان و فراهم کردن زیرساخت‌ها می‌توان این بخش را قطب گردشگری بویراحمد معرفی کرد و بخش کبگیان را در حوزه‌های مختلف متحول کرد.

منبع: قارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد