تاریخ درج خبر : 1394/06/31
کد خبر : ۵۱۸۱۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

دموری‌نژاد: طرح حرکات اصلاحی دانش‌آموزان در مدارس بهمئی اجرا می‌شود

طرح راست قامتی و حرکات اصلاحی ویژه دانش آموزان بهمئی به زودی در مدارس شهرستان بهمئی اجرا می‌شود.
مسیح دموری ن‍ژاد رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی» با اشاره به اینکه، این طرح با هدف تأمین سلامت دانش آموزان و برای افرادی که دستگاه استخوان عضلانی و مفصلی آنان دارای ناهنجاری بوده و عادات حرکتی نامناسب و فقر حرکتی دارند اجرا خواهد شد گفت: طرح راست قامتی و حرکات اصلاحی برای نوآموزان بدو ورود به دبستان و پس از شناسایی آنان با انجام تمرینات و حرکات اصلاحی اجرا می‌شود.

damori
مسیح دموری نژاد با بیان اینکه، اجرای این طرح از مدارس شهر لیکک آغاز خواهد شد افزود: در هر منطقه محلی برای شناسایی ناهنجاری‌های جسمانی ایجاد می‌شود وهمچنین با تأسیس واحدهای ویژه‌ای به نام کانون اصلاحی در فضاهای ورزشی، برخی از تمرینات اصلاحی برای جلوگیری از تشدید این ناهنجاری‌ها، به دانش‌آموزان مربوطه ارائه خواهد شد.
« رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه، با فعال‌کردن این گروه‌ها در مدارس، ارزیابی و سنجش دانش‌آموزان انجام می‌شود و در صورت مشاهده مشکل، والدین دانش‌آموزان در جریان قرار می‌گیرند تا روند درمان فرزند خود را پیگیری کنند گفت: آموزش راست‌قامتی و مسائل مربوط به ناهنجاری‌های جسمانی، در تربیت بدنی مدارس گنجانده شده است، ولی در این طرح در صورت نیاز حرکات اصلاحی نیز آموزش داده می‌شود.
دموری نژاد گفت: آموزش شیوه صحیح نشستن، راه رفتن و ایستادن در حیطه شناختی درس تربیت‌بدنی مدارس به نحو مطلوب در این شهرستان اجرایی می‌شود.
« آقای دموری نژاد» با تأکید بر این‌که بسیاری از این دانش‌آموزان نیاز به درمان خاصی ندارند، گفت: اغلب این افراد با آموزش حرکات تمرینی و بروشورهایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، مشکلشان حل می‌شود.

اکبر وزش کارشناس مسئول تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش بهمئی با اشاره به اینکه، عدم ساختار قامتی مناسب در دانش‌آموزان دختر نسبت به دانش‌آموزان پسر بیشتر مشاهده شد و این مسئله به دلایل شرایط خاص دختران، اهمیت بیشتری دارد گفت: فعالیت پسران بیشتر است و ما باید با اقداماتی مانند طرح حیاط پویا، میزان فعالیت جسمانی دانش‌آموزان را در هفته افزایش دهیم.
وَزِش با بیان اینکه، برخی از اقدامات مانند کشیدن لی‌لی و اشکال دیگر در حیاط مدارس که باعث افزایش تحرکات جسمانی دانش‌آموزان شود و یا استفاده از دیوار مدارس برای پرش سارجن، و همچنین استفاده از راه‌پله‌ها برای تست پله، مثلاً این‌که دانش‌آموز ظرف 30 ثانیه می‌تواند چند پله را بالا رود، مواردی هستند که نیاز به فضای زیادی نخواهد داشت گفت: بدون هیچ امکاناتی و تنها با کشیدن چند شکل می‌توان از آن برای افزایش تحرک بدنی دانش‌آموزان استفاده و زمان فعالیت دانش‌آموزان را بیشتر کرد.
« اکبر وزش با اشاره به اینکه، هر دانش‌آموز باید سه بار در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط داشته باشد افزود: ما به دنبال این هستیم که فعالیت جسمانی مفید با شدت متوسط دانش‌آموزان را افزایش دهیم و سعی کنیم هر نفر، سه بار فعالیتی نیم‌ساعته در هفته داشته باشند؛ به همین دلیل باید کاری کرد که دانش‌آموزان از زنگ‌های تفریح خود نیز برای رسیدن به این مهم استفاده کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد