تاریخ درج خبر : 1394/06/31
کد خبر : ۵۱۸۱۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نرخ پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در کهگیلویه و بویراحمد 99/66 درصد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی در این استان 99/66 درصد است.

 هادی زارع پور با اشاره به پراکندگی روستاها و راه های سخت گذر در کهگیلویه و بویراحمد افزود: قرار داشتن این استان جزو چهار استان برتر کشور از نظر پوشش تحصیلی مقطع تحصیلی دارای اهمیت زیادی است.
وی اظهار کرد: نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان این استان در مقطع متوسطه اول 96/8 درصد است که دو و نیم درصد از میانگین کشور بهتر است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نرخ پوشش تحصیلی مقطع متوسطه دوم در این استان را 86درصد برآورد کرد و گفت: این آمار چهار درصد از میانگین کشوری بیشتر است.
زارع پور ابراز داشت: امسال با احتساب دانش آموزان بزرگسال که نام نویسی آنها تکمیل نشده است 149هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد مشغول تحصیل خواهند شد.
وی افزود: تعداد دانش آموزان این استان امسال نسبت به سال گذشته دو و یک دهم درصد افزایش یافته است.
وی تعداد دانش آموزان کلاس اولی کهگیلویه و بویراحمدی را 13 هزار 900 نفر برآورد کرد و گفت: تعداد کلاس اولی ها در این استان امسال نسبت به سال تحصیلی گذشته دو و نیم درصد افزایش یافت.
زارع پور از تامین 35 مدرسه سیار برای مناطق روستایی و عشایر با همکاری بنیاد قلم چی و خیران در سال تحصیلی جدید خبر داد.
وی گفت: دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی در دو هزار و 906 مدرسه و هفت هزار و 800 کلاس سال تحصیلی 94-95 را آغاز می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال 17 فضای آموزشی جدید به زیرساخت های آموزشی قبلی این استان افزوده شده است.
زارع پور از اختصاص هشت میلیارد و 350 میلیون ریال اعتبار برای هوشمندسازی 300 کلاس در کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی جدید خبر داد.
وی اظهار کرد: پرداخت 350 میلیارد ریال معوقات فرهنگیان این استان پس از سال ها انتظار این قشر فرهیخته از کارهای ارزشمند آموزش و پرورش است که با حمایت دولت و مجلس انجام شد.
وی به صدا در آمدن زندگ مهر و مقاومت در مدارس در روز اول مهر و جشن نیکوکاری در دو هزار آموزشگاه در روز هشتم مهر را از برنامه های روزهای نخست سال تحصیلی جدید ذکر کرد.
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد