تاریخ درج خبر : 1394/06/31
کد خبر : ۵۱۸۲۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

احداث سد مارون ۲ سبب رونق کشاورزی و گردشگری شهرستان کهگیلویه می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: احداث سد مارون ۲ سبب رونق کشاورزی، اشتغال و گردشگری شهرستان کهگیلویه می‌شود.

عبدالله قیصری نسب اظهار داشت: با توجه به اینکه پروژه‌های سد مارون 2 و سد‌‌‌ بالیاب یک پروژه مشترک است باید پروژه انتقال آب و اجرای سیستم‌ها آبیاری نوین به صورت موازی و هم‌زمان به بهره‌برداری برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه اگر ما تا زمان بهره‌برداری پروژه غفلت کنیم و کاری انجام ندهیم سبب اتلاف جبران ناپذیر سرمایه‌های ملی می‌شویم٬ بیان کرد: لازم است که جهاد کشاورزی همزمان با اجرای پروژه سد مارون 2 و بالیاب با همفکری مدیریت منابع آب استان سیستم‌های نوین آبیاری را اجرا نماید.

قیصری نسب با بیان اینکه اجرای آبیاری 5  هزار و 647 هکتار نیاز به مطالعه دارد،افزود: برای اجرای روش‌های نوین آبیاری باید مشخصات دقیق داشته باشیم که این کار نیاز به همکاری دارد.

وی با اشاره به اینکه اراضی مورد هدف مطالعات باید مشخص باشد و نیاز به نقشه آن داریم٬ تصریح کرد: تشکل هیئت موسس این پروژه آبیاری تشکیل شده است اما برای دعوت از سایر اعضای این تشکل نیازمند حدود و صغور اراضی این پروژه و نقشه دقیق هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه اگر زمان را از دست بدهیم مشکلات زیادی بوجود می‌‌آید،گفت: توپوگرافی شهرستان کهگیلویه طوری است که منابع آب از آن خارج می‌شود و شرکت‌های مشاور پروژه احداث سد را در چند ساختگاه مورد مطالعه قرار دادند که متاسفانه اراضی کهگیلویه مورد هدف مطالعات نبوده است.

قیصری نسب با بیان اینکه اولویت اول احداث سد مارون 2 بحث کشاورزی است و هدف ما این است که اراضی ما به صورت ثقلی آبیاری شود٬ خاطرنشان کرد: مزایای دیگر احداث این سد مثل گردشگری، شیلات و نیروگاهی در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد