تاریخ درج خبر : 1394/07/01
کد خبر : ۵۱۸۲۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سد شاه قاسم یاسوج خشک شد

مدیر امور آب شهرستان بویراحمد از خشک شدن سد شاه قاسم یاسوج خبر داد و گفت: پروژه هدایت سیلاب‌های منطقه دشتروم به سد شاه قاسم یاسوج به دلیل کمبود اعتبار تعطیل است.

اسلام یاری‌جو در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: پروژه انتقال آب سیلاب‌های منطقه دشتروم بویراحمد در زمان بارندگی به سد شاه قاسم یاسوج با هدف تقویت آب این سد اجرا شد ولی هم اکنون به دلیل کمبود اعتبار روند اجرایی آن لاک پشتی پیش می‌رود.

وی با اشاره به اینکه پروژه هدایت سیلاب‌های دشتروم به سد شاه قاسم یاسوج هم اکنون 18 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: برای اتمام این پروژه 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که قرار بود در اعتبارات ماده 180 دیده شود ولی خبری از این موضوع نیست.

یاری‌جو با تاکید بر اینکه در صورت استمرار خشک بودن سد شاه قاسم به طور حتم پایداری سازه سد در دراز مدت به خطر می‌افتد، ابراز کرد: در صورت خشک شدن سد شاه قاسم باید منتظر خشک شدن چاه‌های آب شرب پایین دست باشیم.

مدیر امور آب شهرستان بویراحمد با بیان اینکه 271 حلقه چاه غیر مجاز و 375 حلقه چاه مجاز در این شهرستان وجود دارد، افزود: برخورد با متخلفان و متجاوزین آب‌های زیرزمینی، سطحی و رودخانه‌ای از جمله مهمترین برنامه‌های اولویت‌دار شرکت آب منطقه‌‍ای کهگیلویه و بویراحمد است.

یاری‌جو از فعالیت 2 گروه گشت زنی و بازرسی امور آب در شهرستان بویراحمد خبر داد و عنوان کرد: این دو گروه در زمینه شناسایی متخلفان و متجاوزین آب‌های زیرزمینی و سطحی-رودخانه‌ای فعالیت دارند و با برداشت‌ و حفاری‌های غیر مجاز برخورد می‌کنند.

وی با ابراز نگرانی از خشک شدن بی‌سابقه چشمه‌ها در شهرستان بویراحمد، گفت: 4 هزار و 400 چشمه با حجم تخلیه 625 میلیون متر مکعب آب در سال در این شهرستان وجود دارد که 50 درصد آن‌ها که کاربرد کشاورزی دارند، خشک شده‌اند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد