تاریخ درج خبر : 1394/07/01
کد خبر : ۵۱۸۲۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار تاج گردون با معاون صندوق بین المللی پول + تصاویر

عاصیم حسین معاون اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول که به همراه تنی چند از کارشناسان این صندوق به ایران سفر کرده است، عصر دیروز (دوشنبه 30 شهریور) با غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

تاج گردون در ابتدای این دیدار با برشمردن اقدامات مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در کمک به دولت برای مهار تورم و کاهش اثرات مخرب تحریم های ناعادلانه بین المللی بر اقتصاد ایران گفت: مجلس شورای اسلامی با کمک به دولت در تدوین سیاست های پولی و مالی و فراهم نمودن شرایط لازم در بودجه کل کشور در سال های اخیر نقش مهمی در مهار تورم و خارج نمودن کشور از رکود ناشی از تحریم ها داشته است.

وی در پایان این دیدار گفت: رژیم تحریم ها به رغم ظالمانه بودن آن، وضعیتی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد تا در شرایط جدید با رویکرد اقتصاد مقاومتی به بازسازی اقتصاد کشور بپردازد.

عاصیم حسین معاون اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با تنی چند از مسئولان اقتصادی کشورمان گفت: ایران به عنوان کشوری بهره مند از منابع غنی و ثروت های خدادادی دارای توانمندی های فراوانی در عرصه اقتصادی است که می تواند با استفاده بهینه از آنها سهم فراوانی در اقتصاد جهانی داشته باشد.

وی همچنین از اقدامات موثر مجلس و دولت ایران در زمینه های تورم، کاهش تصدی گری دولت با پیگیری روند خصوصی سازی در اقتصاد و اقدام در جهت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی با توجه ویژه به مولفه های اقتصاد غیر نفتی قدردانی کرد.

معاون اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول در پایان این دیدار گفت: رفع تحریم ها و از سر گیری مبادلات مالی و اقتصادی با ایران نقش موثری در تداوم پیشرفت های اقتصادی ایران خواهد داشت.
منبع: عصر دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد