تاریخ درج خبر : 1394/07/01
کد خبر : ۵۱۸۳۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار:

باید امروز به عنوان افسران جنگ اقتصادی عمل کنیم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خودکفایی ایران در حوزه های مختلف از جنگ شروع شد، گفت: جنگ اهمیت خوداتکایی واستقلال را به ما فهماند واینکه هیج دستی از بیرون نمی تواند ما را نجات دهد.
سید موسی خادمی در مراسم رژه نیروهای مسلح در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جنگ با خود تخریب و از دست دادن جان انسان ها را به همراه دارد، افزود: از این نگاه جنگ ظاهر مذمومی دارد اما جنگ در هشت سال دفاع مقدس دستاوردهای بزرگی برای ملت ایران بدست آورد به گونه ای که رهبر کبیر انقلاب جنگ را برای ملت ایران نعمت دانست.

IMG_7312

وی دستیابی این اندیشه که نباید ضعیف بود و نباید اجازه داد که دشمنان احساس کنند ضعیف هستیم را مهمترین دستاورد جنگ دانست و اظهار داشت: کشوری که حس ضعیف بودن را به دشمنان در خارج از مرزها القا کند مورد تهاجم واقع می شود.

خادمی با تأکید بر اینکه باید مقتدر بود و این اقتدار را به دنیا نشان داد، لازمه موفقیت در عرصه جهانی را این دستاورد مهم جنگ دانست.

وی وحدت، همدلی و باهم بودن را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و یادآور شد: جنگ به ما نشان داد که اختلاف و دودستگی مشکلات بسیاری ایجاد می کند و تنها راه موفقیت وحدت رویه در اصول و منافع ملی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه نباید در اصول و منافع ملی اختلاف سلیقه وجود داشته باشد، بیان کرد: امروز ما همچنان نیازمند این درس بزرگ جنگ هستیم و راه مقابله با سلطه گران تنها وحدت و همدلی است.

خادمی اضافه کرد: جنگ به ما نشان داد که اراده ها انگیزه ها بر ابزار تسلط دارند و اراده محکم ابزار را در اختیار می گیرد و جنگ ایران با کشورهای سلطه گر، نشان داد که اراده می تواند در برابر ابزارهای پیشرفته نیز پیروز شود.

وی عنوان کرد: امروز نیز هر چقدر که ابزار دیگران قوی تر باشد باید اراده و انگیزه ما باید همچنان تقویت شود تا بتوانیم در جنگ نرم هم در صحنه فرهنگی و هم در صحنه اقتصادی نیز با اراده و اتکا به یاری خداوند پیروز شویم.

استاندار در ادامه زیر و رو شدن طبقات اجتماعی و افراد را یکی از تبعات جنگ دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی نیازمند تکانه ای بود که جابجایی افراد را انجام دهد و نباید کسانی با تغییر چهره خود را با نفاق در لایه بالایی سطح جامعه نگه می داشتند و از طریق جنگ گمشده ها و ناشناخته ها شناخته شده و به سطح جامعه آمدند و جامعه آنها را مکرم شمرد و افرادی که در نگاه قبل از جنگ محترم بودند به زیر لایه ها فرو رفتند.

خادمی تأکید کرد: این جابجایی افراد با هزینه و با از دست دادن جان انسان ها بدست آمد بنابراین جنگ از این لحاظ که مکمل و متمم انقلاب اسلامی بود نعمت محسوب می شود.

وی یادآور شد: جنگ اهمیت خود اتکایی و استقلال را به ما فهماند و اینکه هیچ دستی از بیرون نمی تواند ما نجات دهد بنابراین از آن روز به این نتیجه رسیدیم که در همه حوزه ها روی پای خود بایستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افرادی که امروزه در حوزه های فناوری و اقتصادی فعالیت دارند به خوبی می بینند که آنچه امروز در مقابل دشمنان به آن افتخار می کنیم ریشه در دوران دفاع مقدس دارد.

خادمی تأکید کرد: خودکفایی ایران در حوزه های مختلف از جنگ شروع شد و باید در سال های اخیر که جنگ به جنگ اقتصادی تبدیل شده است باید الگوی جنگ نظامی را در پیش گرفت و باید امروز همه به عنوان افسران جنگ اقتصادی عمل کنیم.

وی ضمن اظهار امیدواری برای پیروزی در جنگ اقتصادی، یادآور شد: دشمن اصلی جنگ اقتصادی فقر است و در صورتی که در این جنگ پیروز شویم می توانیم نمونه ای از یک جامعه متعالی را در عرصه جهانی به نمایش بگذاریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد