تاریخ درج خبر : 1394/07/03
کد خبر : ۵۱۸۴۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -
واکنش فرماندار بویراحمد به سخنان شهردار یاسوج

کل اعتبارات بنیاد مسکن بالغ بر ۲میلیارد تومان است! / توصیه های مدیریتی یاری‌پور به شهردار یاسوج!

همانگونه  که انتظار می رفت صحبت های شهردار یاسوج با واکنش مسئولان محلی مواجه شد و در اولین اظهار نظر رسمی ابراز شده فرماندار بویراحمد می گوید کل اعتبارات در نظر گرفته شده برای بنیاد مسکن بویراحمد ۲میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان است، اگر حرف شهردار درباره تخصیص اعتبار ۴میلیاردی این نهاد درست باشد، که نیست!؛ این رقم باید بالغ بر ۶میلیارد تومان را نشان دهد!

این جمله طنز گونه هوشنگ یاری پور  خطاب به شهردار با توصیه ای نیز همراه بود و آن اینکه مسائل بودجه ای باید در شورای برنامه ریزی طرح شود؛ نه در شورای اداری! و اگر هم دفاعیه و نظری باشد، محل دفاع و اظهار نظر مشخص است.

اعتبارات ماده ۱۸۰ ملی و استانی شهرستان بویراحمد ، ۲۶میلیارد تومان

فرماندار بویراحمد ادامه داد: کل اعتبارات ماده ۱۸۰ ملی و استانی که به شهرستان بویراحمد اختصاص داده شده است، ۲۶میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱۲میلیارد و ۷۹۰میلیون تومان به فصل مسکن، عمران شهری، روستایی و عشایری اختصاص داده شده است  که درصد اعتبارات شهرداری یاسوج از این فصل ۴۰٫۲ درصد بوده است و این رقم بالایی است.

تشریح جزئیات بودجه های اعلام شده به شهرداری

وی ادامه داد: از مجموع این اعتبارات، ۳۰۰ ملیون تومان برای  احداث خیابان ۲۰ متری کارخانه قند- ستاره شهر، مطالعه و اجرای پل ارتباطی بلوار رجا به بیمارستان امام سجاد(ع) مبلغ ۱میلیارد و ۲۷میلیون تومان؛ ۳۰۰ میلیون تومان برای تکمیل مسیر برگشتی آبشار یاسوج ، یک میلیارد تومان برای بهسازی و آسفالت معابر شهر یاسوج برای محدوده شرف آباد و بلکو در نظر گرفتیم.

وی تصریح نمود: همچنین جهت اجرای طرح پایش تصویری شهر یاسوج به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان،احداث پارک غدیر، اعتبار۸۰۰ میلیون تومان، احداث پارک شهری ولایت یاسوج مبلغ ۱میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان و در نهایت احداث پارک چشمه نباتی به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان  به شهرداری یاسوج اختصاص داده شده است.

یاری پور به مبلغ ۳میلیارد تومان نیز برای احداث پل سوم بشار اشاره نمود و اظهار داشت: البته این مبلغ در اختیار سازمان مسکن و شهرسازی جهت تکمیل قرار گرفته ولی در حوزه شهری یاسوج است.

وی  با اشاره به اینکه در حوزه شهر یاسوج برای آبفای شهری نیز ۲میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان در نظر گرفتیم، مجددا تاکید نمود: بنابراین بدون این مبلغ ۳ میلیارد تومان ۴۰٫۲درصد از اعتبارات فصل مسکن، عمران شهری، روستایی و عشایری به شهرداری یاسوج اختصاص داده شده است؛ ضمن اینکه ما در حوزه شهرستان بویراحمد شهرداری های دیگری از جمله مادوان، مارگون، لوداب و چیتاب نیز داریم که باید در سرفصل اعتبارات به آنها نیز توجه نمائیم.

فرماندار بویراحمد عنوان نمود: در این مبالغ ممکن است جابجایی هم صورت گرفته باشد، اما از سرجمع مبلغ اختصاصی به شهر یاسوج برداشت نشده است.

اصرار شهردار بر احداث پل چهارم منطقی نیست

وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اصرار شهرداری یاسوج بر احداث پل چهارم بشار، عنوان نمود: در شرایط حاضر که پل اصلی شهر یاسوج  مشکلاتی دارد و عملیات اجرایی پل سوم هم در حال انجام است، راه اندازی پل چهارم شهر چندان ضروری نیست و نمی توان از آن به عنوان اولویت نام برد.

شهردار اشتباه می گوید/ کل اعتبار بنیاد مسکن ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان!

فرماندار بویراحمد در پاسخ به سوالی که شهردار می گوید مبلغ ۴میلیارد تومان از بودجه آنان را برداشته اید و به بنیاد مسکن شهرستان داده اید برای فعالیت های انتخاباتی و تبلیغاتی اظهار داشت: کل مبلغ اختصاص داده شده به بنیاد مسکن ۲ میلیارد و ۴۰۰میلیون در نظر گرفته شده است!

یاری پور افزود با بیان اینکه تاکنون عملیات اجرایی طرح هادی در ۱۰۰ روستای این شهرستان انجام شده است؛ اظهار داشت: طرح هادی کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان نیز تهیه شده است و بالغ بر ۴۰۰ روستا نیز وجود دارد که باید طرح هادی آنها اجرایی شود و با این مبلغ بنیاد مسکن شهرستان باید طرح های روستاها را پوشش دهد؛ بنابراین اظهارت شهردار واقعیت ندارد.

انتظار می رود پاسخ به مسائل مطرح شده از طرف فرماندار از سوی دیگر مسئولان استانی نیز واکنش هایی را به همراه داشته باشد.

منبع:سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد