تاریخ درج خبر : 1394/07/05
کد خبر : ۵۱۸۵۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -
موسوی، زارعی، بهرامی، تاجگردون و یا خادمی!؟

گزینه جدید فرمانداری بویراحمد کیست و مورد حمایت چه فردی است؟ /عکس

سایت استان: حسین جهانبین

از هفته‌های قبل شایعه تغییر فرمانداران در استان کهگیلویه و بویراحمد شدت گرفت و بحث تغییر فرماندار شهرستان بویراحمد بیش از سایر فرمانداران در کانون توجه قرار گرفت.
با بالا گرفتن شایعات و گمانه زنی‌ها، برخی از رسانه‌ها به این موضوع پرداختند و فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار در مصاحبه‌ای  بشدت این موضوع را تکذیب کرد و از اساس آن را کذب خواند.
در همین حال یکی از رسانه‌ها نام محمدکاظم نظری را به عنوان گزینه پیشنهادی برای فرمانداری شهرستان بویراحمد معرفی کرد  و یک سایت دیگر نیز به نقل از منابع خبری در وزرات کشور فاش کرد که گزینه جایگزینی فرماندار بویراحمد مصاحبه خود را داده و در انتظار حکم وزیر کشور است.
nazari
پس از این تکذیب‌های داخل استان و تائیدهای منابع خبری وزارت کشور نام نظری بیش از گذشته برای تصدی این پست شنیده می‌شد که نشان از صحت موضوع است هر چند وی تا رسیدن به صندلی فرمانداری راه زیادی دارد.
دکتر محمد کاظم نظری دبیر حزب کارگزاران شاخه شهرستان بویراحمد از جانبازان جنگ تحمیلی، عضو هیئت مؤسس انجمن پزشکان عمومی استان و سابقه مدیرکلی سازمان بهزیستی در دوران اصلاحات را در کارنامه خود دارد.
انتصاب احتمالی نظری را می‌توان در چند بند مورد تحلیل قرار داد:
استاندار در شرایط فعلی احساس خطر کرده و می‌خواهد به سید باقر موسوی امتیاز بدهد از اینرو می‌خواهد یکی از نزدیکان وی یعنی اقای دکتر نظری را به فرمانداری منصوب نماید.
آقای زارعی نیز در جلسه‌ای که با نظری داشته این تحلیل را داشته اند که سیدباقر نمی‌تواند کاندیدای انتخابات شود و بعد از سیدباقر از شما (زارعی) حمایت می‌کند و از سویی چون نظری همیشه در جلسات و مراسمات همراه آقای زارعی بوده، ایشان از نظری حمایت می‌کند.
مهندس بهرامی کاندیدای دیگر انتخابات و کارگزارانی ها در نشستی که با دکتر تاج گردون داشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که جهت حمایت از بهرامی، از نظری که فعلاً مسئول کارگزاران است حمایت کنند و به احتمال زیاد دکتر تاج گردون نیز حمایت از نظری را وعده داده است.
گروه مشارکت و سازمان مجاهدین هم که با استاندار و نماینده و تاج گردون میانه خوبی ندارند و کاندیدای فرمانداری آنها را استاندار نپذیرفته است، چاره‌ای جز دلخوش کردن به اینکه نظری یک اصلاح طلب است را نداشته‌اند.
حالا آنچه مهم نبوده این است که آیا نظری توان و قابلیت لازم برای اداره فرمانداری را دارد یا خیر؟ و آیا ملاک‌های فرماندار را دارد!؟
باید پرسید در این میانه با توجه به بند آخر مطلب فوق یعنی ملاک‌های انتخاب فرماندار آیا نظر مردم و صلاح شهرستان نیز در نظر گرفته است و یا فقط موضوعات سیاسی در این انتصاب دخیل هستند؟
در پایان این سؤال مطرح می‌شود که در صورت انتصاب نظری مردم وی را نیروی نزدیک به چه کسی می‌دانند؛ سیدباقر موسوی!، غلام محمد زارعی!، محمد بهرامی!، غلامرضا تاج گردون!، احزاب سیاسی و شخصیت‌های دیگر! و یا سید موسی خادمی!
برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها باید منتظر نشست و دید در آینده این شایعه به کجا می‌انجامد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد