تاریخ درج خبر : 1394/07/05
کد خبر : ۵۱۸۵۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آسفالت جاده سی سخت – پادنا به طول 13 کیلومتر آغاز شد

معاون ساخت و توسعه راه های کهگیلویه و بویراحمد از اتمام عملیات راهسازی و آغاز آسفالت جاده ارتباطی سی سخت – پادنا به طول 13 کیلومتر خبر داد.

شیرمحمد راستا میزان اعتبار تخصیص یافته و هزینه شده برای عملیات بهسازی و آسفالت این جاده ارتباطی را افزون بر 45 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه این جاده ارتباطی تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد، گفت: با اتمام این پروژه مسافت شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا تا مرکز استان اصفهان 45 دقیقه کاهش می یابد.
راستا افزود: مسافت یاسوج به سمیرم از مسیر پل قره 170کیلومتر است اما از مسیر سی سخت – سمیرم تا حدود 40 کیلومتر کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه چهار و نیم کیلومتر از مسافت 13 کیلومتری این پروژه در حوزه شهرستان دنا است، بیان کرد: بیش از 10 هزار خانوار با جمعیتی افزون بر 40 هزار نفر در شهرستان های دنا و سمیرم از مزایای این جاده ارتباطی بهره مند می شوند.
راستا اظهار کرد: میزان حجم خاکبرداری این جاده ارتباطی 150 هزار مترمکعب و حجم آسفالت آن نیز حدود 537 هزار و 600 مترمربع است.
وی عنوان کرد: این جاده ارتباطی علاوه بر نزدیک کردن بخش دناکوه (پادنا) سمیرم به شهر سی سخت به عنوان یک جاده کمکی در مسیر یاسوج – سمیرم است که موجب کاهش بار ترافیک در جاده یاسوج – اصفهان خواهد شد.
راستا ابراز داشت: به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری چشمگیر در هر دو شهرستان دنا و سمیرم جاده جدید یاسوج – سمیرم – اصفهان می تواند جایگزین مناسبی برای جاده یاسوج – اصفهان باشد.
عملیات اجرایی ساخت این جاده ارتباطی به طول 13 کیلومتر خرداد امسال و با حضور جمعی از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان سمیرم آغاز شد.
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد