تاریخ درج خبر : 1394/07/06
کد خبر : ۵۱۸۶۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آب شرب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد سالم هستند

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد آب شرب شهرهای این استان را یکی از با کیفیت ترین وسالم ترین آبها در کشور دانست.

فرهاد صداقت در جمع خبرنگاران افزود: در شش ماه گذشته بیبش از یک هزار و ۲۰۰آزمایش فیزیکی شیمیایی از منابع و مخازن تامین آب شهرهای استان انجام شده است.

وی بیان کرد: در همین مدت بیش از ۵۰۰ مورد آزمایش باکتریولوژی از منابع و مخازن تامین آب انجام شد.

صداقت خاطرنشان کرد: این آزمایش نیز به تناوب و متناسب با میزان جمعیت تحت پوشش مخازن و منابع آب انجام می شود.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای شهری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در شش‌ماهه اخیر بیش از ۱۲ هزار مورد آزمون کلرسنجی از مخازن انجام شد.

صداقت از فعالیت  ۲۴ سامانه کلرزنی در سطح استان خبرداد و عنوان کرد: این سامانه ها به صورت اتوماتیک کار کلرزنی مخازن را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: نمونه‌برداری و آزمایش منابع آب شهرهای استان به صورت مداوم و بر اساس استاندارهای ملی و بین المللی در آزمایشگاه شیمیایی فیزیکی آبفای استان و سه آزمایشگاه میکروبی در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران انجام می شود.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای شهری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کار کنترل کیفیت و پایش خروجی تصفیه خانه های شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران نیز به صورت هفتگی انجام می گیرد.

صداقت یکی از برنامه‌های اصلی پیش روی آبفای شهری را تجهیز آزمایشگاه های تصفیه خانه‌های شهر دهدشت و گچساران عنوان کرد.

وی اضافه کرد: مدیریت کنترل کیفیت و بهداشت آب شرب مخازن و منابع آب و بروزرسانی تجهیزات و روش‌های آزمایش و نمونه‌برداری از مهم ترین وظایف این حوزه است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد