تاریخ درج خبر : 1394/07/06
کد خبر : ۵۱۸۷۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی از فعال بودن پروژه‌های عمرانی می‌گوید، خبرها از تعطیلی پروژه جاده زیلایی

در حالی که زارعی، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، از فعال بودن پروژه‌های عمرانی می‌گوید، خبرها حکایت از تعطیلی پروژه جاده زیلایی دارند.

غلام محمد زارعی، در حاشیه بازدید از پروژه راهسازی دهستان کاکان بویراحمد گفت: با وجود تحریم‌ها و مشکلات گسترده اقتصادی در بخش تامین اعتبارات پروژه‌ها، اما تمامی پروژه‌های عمرانی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا فعال است.

وی افزود: مشکلی اعتباری در ارتباط با پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های بویراحمد و دنا وجود ندارد و تا چندماه آینده شاهد توسعه‌ای پایدار در بخش‌های عمرانی بویژه حوزه راهسازی خواهیم بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تشریح برخی از این پروژه‌ها، اظهارکرد: فعالیت عمرانی در بیمارستان شهید دکتر جلیل یاسوج، راه آهن اقلید – یاسوج، تطویل باندهای فرودگاه یاسوج، محورهای ارتباطی برون شهری، ورودی شهر‌ها و محورهای روستایی قابل در بویراحمد و دنا براحتی مشاهده است.

زارعی گفت: پروژه ملی تونل‌های پاتاوه – دهدشت از سمت بویراحمد فعال و ۱۷ میلیارد ریال به این پروژه تزریق اعتبار شد.

وی افزود: در جای جای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا پروژه‌های عمرانی فعال که بابرنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم بزودی شاهد رشد و تعالی این شهرستان‌ها در این حوزه‌ها باشیم.

این اظهارات در حالی است که خبرهای دریافتی از جاده زیلایی ـ بویر احمد حکایت دیگری دارد:

در پرداخت دستمزد کارگران پروژه احداث جاده زیلایی ناتوانم

پیمانکار پروژه احداث جاده زیلایی با تایید تعطیلی این پروژه گفت: هم اکنون 27 کیلومتر از جاده زیلایی آسفالت شده و تنها 7 کیلومتر باقی مانده که به دلیل نبود اعتبار از ادامه کار معذورم.

سیف‌الله آزاده با اشاره به اینکه مبلغ اولیه این قرارداد بیش از 5 میلیارد تومان است، اظهار داشت: برای تسریع در روند احداث این جاده نسبت به استقرار دو کارخانه آسفالت و سنگ شکن با سرمایه‌گذاری 3 میلیارد تومان اقدام کردم.

وی بیان کرد: وقتی احداث جاده زیلایی اعتبار ندارد مجبور به تعطیلی پروژه هستیم زیرا در پرداخت هزینه‌ها جاری اعم از خرید قیر، دستمزد کارگران و هزینه ماشین آلات مانده‌ام.

آزاد تصریح کرد: مسئولان متولی حتی حاضر نیستند یک دست‌مریزاد به ما بگویند تا مجموعه شرکت راهسازی پروژه جاده زیلایی با قوت قلب به ادامه فعالیت ادامه دهند و حتی اگر بیش از تعهدات قرارداد نیز خواهان آسفالت جاده‌های فرعی بودند این کار را نیز انجام می‌دادم.

وی با انتقاد از اینکه برق کارخانه آسفالت و سنگ شکن مستقر شده در زیلایی را به خاطر بدهی قطع کردند، گفت: حتی مجموعه شرکت توزیع برق یک فرصت یک ماهه ندادند.

کارخانه آسفالت و سنگ شکن زیلایی 63 میلیون تومان بدهی دارد

مدیر شرکت برق شهرستان بویراحمد با تایید قطع برق دو کارخانه سنگ شکن و آسفالت زیلایی، افزود: هر دوی این کارخانه‌ها 63 میلیون تومان از شرکت توزیع نیروی برق بدهی دارند.

یوسفی خاطرنشان کرد: یک فرصت 10، 20 و یک ماهه به سرمایه‌گذار برای پرداخت بدهی دادیم ولی از پرداخت بدهی امتناع کرد و ما نیز تصمیم به قطع برق این کارخانه‌ها گرفتیم.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذار کارخانه آسفالت و سنگ شکن زیلایی حتی حاضر به تعامل نشد زیرا در این صورت می‌توانستیم این میزان بدهی را تقسیط کنیم.

جاده زیلایی اعتبار ندارد

معاون ساخت و توسعه اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هنوز تعطیلی پروژه راهسازی زیلایی به این اداره اعلام نشده است، اظهار داشت: این پروژه پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد و تا تکمیل پروژه و پایان عملیات اجرایی زمان زیادی باقی نیست.

شیرمحمد راستا گفت: در سال گذشته اعتبارات خوبی را به پروژه احداث جاده زیلایی حدفاصل دوراهی زیرنا تا موشمی‌ها-بردپهن تا پل سر قله گرگر اختصاص دادیم ولی در سال 94 هنوز اعتبارات ابلاغ نشده و در صورت تخصیص به این پروژه اعتبار لازم در حد توان تزریق می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    ماده ۱۸۰ رو ببر برا چنارستان زیلایی که منطقه محروم نیست فعلا که چنارستان شده منطقه محروم

پربازديد