تاریخ درج خبر : 1394/07/06
کد خبر : ۵۱۸۷۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

وجود 2300 اثر تاریخی و طبیعی در کهگیلویه و بویراحمد

باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دنا با داشتن 40 قله بالای 4000 متر نشان توان گردشگری استان است.

index

منطقه کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری در همایشی که به مناسبت روز جهانگردی و گردشگری در یاسوج برگزار شد، افزود: دنا با داشتن 40 قله بالای 4000 متر نشان توان گردشگری استان است که این استان به استان زیبای ناشناخته نیز معروف است.

وی بیان کرد: در استان 300 جاذبه طبیعی شناخته شده و 2000 اثر تاریخی وجود دارد که از این تعداد آثار تاریخی 700 اثر ثبت ملی شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در زمینه تبلیغات و معرفی این آثار در استان باید بیشتر تلاش کنیم که بتوان گردشگران بیشتری از داخل و خارج کشور به استان جذب کرد.

باقری با اشاره به رشد 90 درصدی گردشگران خارجی به استان، بیان کرد: در عید نوروز یک میلیون و 300 هزار نفر در استان اسکان پیدا کردند و در عید فطر نیز یک میلیون نفر در مناطق مختلف استان از جمله بویراحمد و دنا اسکان پیدا کردند که نشان دهنده تبلیغات مناسب در این دو سال اخیر است.

وی ادامه داد: جشنواره های مختلفی از جمله جشنواره برفی و جشنواره عشایر در تقویم میراث فرهنگی استان ثبت شده اند و جشنواره تابستانه و جشنواره انگور در آینده در این تقویم ثبت خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با کمبود مراکز اقامتی رسمی و غیر رسمی و کمبود تخت در استان مواجه هستیم و همین تعداد مراکزی که وجود دارد نیز امکانات و تجهیزات مناسبی ندارد.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری روز میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کشور بالابردن نقش گردشگری و نشان دادن چگونگی گردشگری بر ارزش های سیاسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از نظر گردشگری ایران جزء 10 کشور اول دنیاست که جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی دارد اما در مقایسه با سایر کشورها می بینیم که سهم ما از بهره بردن از این جاذبه ها بسیار کم است.

باقری با اشاره به اینکه ورود پنج گردشگر خارجی با استان معادل با فروش هشت بشکه نفت است، افزود: گردشگری امروز و فرصت فردا به عنوان شعار هفته گردشگری بیان شده است باید در تلاش باشیم که بتوانیم ورود گردشگران خرجی به استان و کشور را فازایش دهیم حتی ورود یک گدشگر به استان در توسعه استان بسیار موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: گردشگری در استان به عنوان محور توسعه انتخاب شده است و می تواند در توسعه استان بسیار موثر باشد بنابراین باید زیر ساخت های آن را فراهم کنیم.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد