تاریخ درج خبر : 1394/07/07
کد خبر : ۵۱۸۷۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

گروه‌های موسیقی محلی در شهرستان کهگیلویه ساماندهی می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه از ساماندهی گروه‌های موسیقی محلی این شهرستان خبر داد و گفت: مصوب شده که در جشن‌ها و مراسم‌های فقط از موسیقی سنتی استفاده شود.

ایرج کاظمی‌جو اظهار داشت: جلسه انجمن شاهنامه 7 مهرماه در فرهنگ‌سرای ارشاد واقع در کوی آزادگان دهدشت برگزار می‌شود.

رئیس اداره ارشاد کهگیلویه با بیان اینکه در این هفته جلسه‌ای با نوازندگان ارگ و گروه‌های موسیقی محلی فعال در شهرستان برگزار می شود، عنوان کرد: مصوب شده که در جشن‌ها و مراسم‌های فقط از موسیقی سنتی استفاده شود که در این جلسه تذکرات لازم جهت رعایت موارد شرعی و قانونی بیان می شود.

کاظمی‌جو به ضرورت ترویج موسیقی محلی متناسب با فضای اجتماعی و موازین اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات مهم موسیقی محلی استفاده از اشعار بی وزن و بی‌کیفیت است که باید در این مورد تمهیداتی اتخاذ شود.

وی با از برگزاری نشست با دکه‌های مطبوعاتی خبر داد و گفت: ناهمگونی که از گذشته بوده سبب شده که وظیفه اصلی این دکه‌ها یعنی فروش روزنامه و عرضه محصولات فرهنگی را تحت‌شعاع قرار داده است.

کاظمی‌جو به ضرورت متحدالشکل بودن دکه‌های مطبوعاتی اشاره کرد و افزود: عرضه دخانیات و سیگار در دکه‌های مطبوعاتی ممنوع است اما مواردی که به کار اصلی آنها لطمه‌ای نمی‌زند مانند نوشیدنی‌ها منعی ندارد.

رئیس اداره ارشاد کهگیلویه با بیان اینکه این هفته نشستی با هیئت امنای انجمن خوشنویسی شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود، عنوان کرد: در این جلسه تشویق نفرات برتر مسابقات، برگزاری نمایشگاه و تشریح برنامه در دستور کار قرار دارد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد