تاریخ درج خبر : 1394/07/07
کد خبر : ۵۱۸۸۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان، در گفتگو با سایت استان، اظهار کرد

تمکین به نظر شورای هماهنگی، شاخص ما برای اصلاح طلب بودن کاندیداها است

askariسید رضا عسگری، فعال سیاسی و دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان،در گفتگو با سایت استان، پیرامون شروع فعالیت این شورا و فضای کلی انتخابات در استان، تصریح کرد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان در جلسه ای که دو هفته پیش با حضور 15 گروه اصلاح طلب عضو این شورا در یاسوج برگزار شد، با انتخاب هیات رییسه از طریق رای گیری، فعالیت خود را رسما شروع کرد. در این جلسه که با حضور سید هادی خامنه ای از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشوری همراه بود، داریوش دیودیده(حزب اسلامی کار) به عنوان رییس، علی خواجوی (انجمن اسلامی معلمین) به عنوان نایب رئیس اول و اردشیر محمدی(مردم سالاری) به عنوان نایب رئیس دوم برای یک دوره سه ماهه انتخاب شدند. بنده (سید رضا عسگری، حزب اتحاد ملت ایران اسلامی)نیز برای یک دوره یک ساله دبیر این شورا شدم.

وی در این زمینه افزود:این شورا متشکل از مسئولین استانی احزاب و گروه های فعال اصلاحطلب استان است که با تصمیم شورا افراد فعال اصلاح طلب نیز می توانند عضو آن شوند.

این فعال سیاسی در رابطه با مهمترین فعالیت های این شورا، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس، دستور کار سراسری شوراهای هماهنگی در تمام کشور حول این موضوع شکل گرفته و مهمترین برنامه های ما در همین راستا است. رسیدن به اجماع و معرفی کاندیدای واحد در همه حوزه ها از اصلی ترین کار هایی است که شورای هماهنگی باید انجام دهد.

وی تاکید کرد: شورای هماهنگی در هر حوزه با مشورت فعالین و معتمدین اصلاح طلب آن حوزه و همفکری افراد موثر کشوری، از بین کاندیداهایی که تائید صلاحیت شده و خود را وابسته به جریان اصلاحات می دانند یک نفر را برای آن حوزه معرفی خواهد کرد.طبیعی است که تمامی کسانی که احساس وظیفه می کنند و این توانایی را در خود سراغ دارند می توانند در انتخابات ثبت نام کنند و فعالیت داشته باشند اما در مرحله ای که شورای هماهنگی به اجماع رسید و یک نفر را معرفی کرد سایر کاندیداها باید به نفع او کناره گیری کنند، در غیر این صورت از دایره حمایت جبهه اصلاحات خارج می شوند.

دبیر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی استان، با اشاره به شرایط تائید صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب از سوی شورای نگهبان، گفت: متاسفانه به خاطر یک سری مسائل معمولا کاندیداهای اصلاح طلب در گذشتن از فیلتر شورای نگهبان با مشکل مواجه می شوند که امیدواریم در این دوره فضا بازتر شود و آقایان با سعه صدر بیشتر به مسئله نگاه کنند. به هر حال دولت عوض شده و نیاز است که مجلسی همسو با دولت اعتدال که موتلف و تحت حمایت اصلاحات است شکل بگیرد. شرایط داخلی و خارجی ما در دوره های گذشته بسیار آسیب دیده و برای کمک به توسعه و پیشرفت کشور نیاز به بکارگیری همه نیروهای موثر احساس می شود.

عسگری در پایان، در رابطه با کاندیداهای احتمالی جریان اصلاحات در استان و نحوه معرفی آن ها از سوی شورای هماهنگی، تاکید کرد: ما دایره اصلاحات را بسیار گسترده و جامع در نظر می گیریم و نسبت به تمامی کاندیداهایی که خود را اصلاح طلب می دانند نگاه نفی نداریم و همه را یکسان می بینیم. ولی در مرحله ای که شورا به اجماع بر روی یک شخص در هر حوزه رسید،تمکین و عدم تمکین سایر کاندیداها از تصمیم خرد جمعی شورا، شاخص ما برای اصلاح طلب بودن یا نبودن افراد خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • روشن گفت:

    جالبه اقا با 11 رای دوستانش خودشه رییس اصلاح طلبان میدونه
    بابا جان تو استان ما این همه ادم جاافتاده و تحصیلکرده هست اونوقت یه لیسانس فیزیک را رییس میکنند
    این چه اصلاح طلبی و شایسته سالاری است
    این باند بازی است

پربازديد