تاریخ درج خبر : 1394/07/07
کد خبر : ۵۱۸۸۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -
بهرامی:

در صورتی که وارد صحنه شوم از جانب جبهه اصلاحات خواهد بود

سایت استان گفتگویی را با محمد بهرامی ترتیب داده است که در ادامه می آید.index

لطفا بفرمائید در حال حاضر مشغول چه فعالیتی هستید؟
قبل از هر چیز اجازه بفرمایید عید فرخنده ی قربان را به تمام مسلمین و بالاخص مردم شریف و مومن استان تبریک عرض کرده و همچنین حوادث ناگوار اخیر حج را نیز خدمت مسلمانان جهان بویژه ایران تسلیت عرض می کنم. و نیز عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما و همکاران محترمتان و آرزوی موفقیت در ادامه وظیفه خطیر اطلاع رسانی تان.
در مورد سوالتان هم، در حال نگارش رساله ی خودم جهت اتمام تحصیلاتم در مقطع دکتری هستم.

چه برنامه ای برای انتخابات مجلس دهم دارید؟ آیا از طرف حزب و جریان خاصی به صورت رسمی به صحنه می آئید؟ آیا با جریان خاصی در این زمینه همفکری و رایزنی داشته اید؟
اعتقاد دارم برنامه های هر شخص یا جریانی باید با توجه به شرایط و بستر زمانی و همچنین نیازهای مردم تنظیم و تعریف شود. قطعا در صورتی که وارد صحنه شوم از جانب جبهه اصلاحات خواهد بود. بنده نیز با مردم در ارتباط هستم و جلسات زیادی حسب وظیفه ی اجتماعی ام خدمت مردم بوده ام. همیشه سعی کرده ام تا برنامه ها و تصمیم هایم متناسب با خواست مردم باشد. تا الان که خروجی خاصی از جانب جریان مطبوع ما مشخص نشده ولی قطعا در صورتی که به جمع بندی نهایی برسیم، مردم از نتایج آن به صورت رسمی مطلع خواهند شد. مطمئنن با دوستان هم فکر به نتیجه ای واحد و مطلوب خواهیم رسید، و از این حیث خاطر مردم آسوده باشد.
سیاست کلی جبهه اصلاحات در کشور و به تبع آن استان ما هم حضور حداکثری و نهایتا شرکت چهره های مردمی و تاثیر گذار است.
از آنجایی که انتخابات در کشور و به خصوص منطقه ی ما تابع پارامترهای خاصی است، قدری برای صحبت در این باره زود و پیش بینی در این زمینه سخت و دشوار است.

ارتباط شما با بنیاد امید ایرانیان به چه شکل است؟ آیا شما نماینده دفتر استانی این بنیاد در استان هستید؟
همین طور که اطلاع دارید در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بنده رئیس ستاد انتخاباتی دکتر عارف در منطقه بودم.
بعد هم با انصراف دکتر عارف که منجر به پیروزی دکتر روحانی شد، با راه اندازی دفتر بنیاد امید ایرانیان تا کنون همکاری و ارتباط نزدیکی با این مجموعه و در راس آن دکتر عارف داشته ام.
شاید به دلیل بد اخلاقی برخی رسانه های استانی، این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد. پیرو این موضوع در سایت های استان با ارائه اسناد لازم، شفاف سازی از طرف ما صورت گرفته است.
اما باز هم برای این تنویر افکار عمومی و پاسخ مشخص به سوال شما عرض کنم که دفتر این بنیاد در استان بر اساس ماده 7 آیین نامه شعب استانی بنیاد امید ایرانیان کشور طی مصوبه هیات مدیره در تاریخ 10/12/1393 مجوز خود را دریافت کرده و پیرو این مجوز از تاریخ 23/1/94 فعالیت خود را در استان آغاز نموده است. بنده نیز به عنوان رابط استانی این بنیاد از سوی مرکز معرفی شده و در این راستا خدمت شما و مردم هستم.

شرایط فعلی و فضای کلی سیاسی و انتخاباتی استان را در این ایام مانده به انتخابات چگونه ارزیابی می کنید؟
انتخابات مجلس در استان ما همواره و از دیرباز حساسیت خاصی داشته و به شدت بر زندگی مردم ما موثر است. تا جایی که از حد یک کنش سیاسی فراتر رفته و یکی از دلایل آن می تواند ریشه در محرومیت عمیق استان ما داشته باشد و اینکه یکی از مهمترین راه های برون رفت از شرایط غیرمطلوب فعلی را تنها از دریچه ی سیاست می پنداریم.
نیاز به تغییر شرایط فعلی به شدت احساس می شود و این تغییر را نهایتا مردم رقم خواهند زد. انشاالله نتیجه ی این اتفاقات هم هرچه هست، به نفع مردم باشد.

پیش بینی تان از نحوه آرایش سیاسی مجلس دهم چیست؟
مطمئنا عملکرد مجلس فعلی و نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری اخیر به صورت توامان بر روی آرایش و کیفیت مجلس آینده تاثیر زیادی دارد. اگر توجه کنید دولت آقای روحانی با مجلس فعلی مشکلات زیادی داشته و خواهد داشت. دولت برای به نتیجه رسیدن برنامه ها و سیاستهای خود نیاز به همکاری و تعامل بیشتری با قوه ی مقننه دارد. به توجه به جمیع شرایط موجود فکر می کنم مجلس آینده ترکیبی از اصلاح طلبان و اعتدالیون با اصولگرایان میانه رو با اکثریت اصلاح طلبان و حامیان دولت خواهد داشت. ضمنا با توجه به اینکه دکتر عارف در انتخابات گذشته از خودگذشتگی بزرگی انجام داد و اینکه اکنون به عنوان سرلیست اصلاحطلبان برای انتخابات مجلس قرار دارند، احتمال قریب به یقین ایشان رئیس مجلس آینده خواهند بود و انشاالله با تعامل با دکتر روحانی و تیم دولت، و همچنین با رفع تحریمهای ظالمانه ی غرب، سرعت کشور در مسیر توسعه، پیشرفت و شکوفایی کشور عزیزمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.
ضمنا، قطعا جایگاهی که تندروها در مجلس فعلی دارند تحت تاثیر عملکردی که تاکنون داشته اند قرار گرفته و این جایگاه را از دست خواهند داد.

دلیل اینکه برخی انتصاب شما را به جریان اصلاحات نمی پذیرند چیست؟ آیا در صورت حضور در انتخابات آتی مجلس با پرچم اصلاحات وارد می شوید و به این انتقادات پاسخ جدی می دهید؟

بینید اصلاحات یک پروژه نیست. اصلاحات فرایندی است قائم به یک جریان اجتماعی قوی، نه بر محوریت شخص یا گروهی از اشخاص.
شک نکنید کسانی که این حرفها را می زنند، اولا نه از جریان اصلاحات هستند و نه اساسا اعتقادی به این اندیشه ی پویا دارند. اتفاقا این افراد که هویت شان برای مردم روشن شده است، از طیفی هستند که همواره سعی در ایجاد تفرقه و شکاف بین اصلاحطلبان داشته و دارند و این مطلب دلیلی جز احساس ترس آنها از پیروزی این جریان نمی تواند داشته باشد.
بنده نیز اعتقادی به شعار دادن و تکرار مدام شعارها ندارم. معتقدم اصلاحطلبی تفکر مقدسی است که آن را باید در عمل نشان داد و بازخورد آن در زندگی مردم ملموس و محسوس باشد.
مردم بهترین مرجع تشخیص تفکر سیاسی افراد هستند، چرا که عملکرد آنها را دیده و با این نظارت مستمر خود، نهایتا تعلق فکری هر فرد یا جریانی را ارزیابی می کنند.
از این رو به حرف کسانی که دشمنی خود را با جریانهای فکریِ اصیل درون این انقلاب، خصوصا جریان اصلاحطلبی نشان داده اند، نباید وقعی گذاشت.
تعلق و عیار فکری افراد را عملکرد آنها نشان می دهد، نه منم منم ها و شعارهای پوشالی و توخالی شان.

پیش بینی تان از نحوه تائید صلاحیت های شورای نگهبان در این دوره چیست؟ فکر می کنید که در این زمینه شخص شما مشکلی نخواهید داشت؟
بدیهی است که طبق قانون بحث تایید صلاحیت ها در انتخابات مربوط به مراجع ذیصلاح است.
اما با توجه به چارچوبی که قانون برای این فرآیند تعیین کرده است، بنده هیچ مشکلی برای تایید صلاحیت ندارم. چنان چه دور قبل که صلاحیت بنده بعد از استعفا از شهرداری رسیدگی شد، بدون مشکل خاصی تائید صلاحیت شدم. از آن موقع هم مشغول ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی و علمی بوده و سمت و مسئولیتی هم نداشته ام.
اگر شرایط حضورم فراهم و بنا بر ورود باشد، مانع و مشکلی برای تأیید صلاحیت بنده وجود ندارد. البته باز هم نظر نهایی با شورای نگهبان است.

به عنوان صحبت پایانی چه حرفی با طرفدارانتان دارید؟
از آنجایی که در میانه ی سالی قرار داریم که از جانب مقام معظم رهبری به عنوان “همدلی و هم زبانی دولت و ملت” نامگذاری شده ، امیدواریم در نیمه ی دوم سال با تلاش و همتی مضاعف چه از سوی مردم و چه قوای سه گانه، که نمایندگان ملت برای اداره ی مملکت اند، با حرکتی منسجم تر و سریع تر به سوی قله های تعالی ایران اسلامی حرکت کنیم.
تلاش مجاهدانه ی دولت و حمایت داهیانه و دلسوزانه ی رهبر انقلاب، در ارتباط با مساله ی هسته ای کشور نیز با صبر و استقامت مثال زندنی مردم همراه شده و با شکست ساختار تحریم های ظالمانه و غیرضرور، زمینه ی این حرکت تاریخی را فراهم کرده است.
شرکت در انتخابات ها یکی از نمودهای اصلی دموکراسی و مشارکت سیاسی مردم در حکومت تلقی می شود. از این رو امیدواریم مردم با حضور پررنگ شان در انتخاب مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، مانند گذشته با شور و شعور حماسه ی دوم سیاسی را رقم بزنند.
دوستان ما نیز باید مانند گذشته و همواره هوشیار باشند و با رعایت اخلاق وارد فضای مسموم و غیر اخلاقی افراد تخریب گر و مغرض نشوند، و آنها را به خدا واگذار کنند که او بهترین قاضی است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • طاس احمدی گفت:

  درود بر دکتر بهرامی

 • سید مالک گفت:

  با سلام لطفا اگه با کسی گفتگو و مصاحبه میکنید در ابتدا او را معرفی کامل و سوابق ان را ذکر نمایید مخصوصا کاندیدای مجلس

 • جواد ر گفت:

  دکتر بهرامی با توجه به اینکه شما در این شهر شکوفایی بزرگی افریدید ما امیدواریم در عرصه های بالاتر این قدرت و شکوفایی شما چندین برابر شده و به جوانان و ورزشکاران این خاک اهمیت دهید ما جوانان تا اخرین لحظه حامی و پشتیبان شما هستیم چون افکاری نو و جوان در سر دارید با تشکر از شما

 • کیان گفت:

  درود بر دکتر بهرامی. انشاالله نماینده بعدی ما شما هستی

 • ناشناس گفت:

  درود بر دکتر بهرامی. انشاالله نماینده بعدی ما شما هستی

 • ناشناس گفت:

  ایشان دفتر یاسوج ودنای امید ایرانیان را مسئول هستند نه استان را گچساران وباشت خواجوی است وکهگیلویه بزرگ علی لاهوتی

  • روایی گفت:

   دوست عزیز هدف این هست که همه این عزیزان یک هدف دارند اون هم در مجلسی ک دکتر محمدرضاعارف رئیس آن خواهد بود پس بیایید پشت در پشت هم و با کمک هم استانی با عظمت بسازیم…
   بنده به شخصه اطلاع از اینکه جنابان خواجوی و لاهوتی رابط دو شهرستان دیگر ما هستند ندارم اما در جریان این هستم ک دکتر بهرامی رابط بنیاد در یاسوج هستند و شما هم لطف کنید اگر در دفاتر گچساران یا کهگیلویه هستید با دفتر بویراحمد هم هماهنگ باشید و از نظرات همدیگر استفاده لازم را ببرید… تشکر میکنم از شما در رابطه با این نظرتون

پربازديد