تاریخ درج خبر : 1394/07/02
کد خبر : ۵۱۸۸۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
سید سعید مهریان

خود سوزی از درون!

سایت استان
سایت آفتاب خود سوزی یکی از کارگران سابق فضای سبز شهرداری کرمان را مقابل این سازمان mehrian-e1438462742272بازتاب داده بود. گرچه که این نوع اعتراض به هیچ وجه رفتار مناسبی نیست ولی نشان دهنده عمق فاجعه است و چنین فریادهایی را باید شنید و به جای تجویز مسکن های فردی لازم است نسخه شفا بخشی را برای این بیماری ساختاری پیچید. و اما بنده هرگاه از سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری یاسوج به عنوان یک حوزه خبری کوچک بازدید نموده ام با برخی از نیروهای شرکتی این سازمان مواجه شده ام که عاجزانه و ملتمسانه برای دریافت مطالبات چند ساله خود به این سازمان مراجعه کرده اند و نتیجه ای جزیاس و سرگردانی عایدشان نمی شود. این کارگران که اکثرا سرپرست و به اصطلاح نان آور خانواده های خود می باشند مثل آن کارگر کرمانی خود سوزی می کنند البته آن ها از درون می سوزند. سوختنی که جز با احقاق حق و با دست ملاطفت با هیچ پماد و ضمادی التیام نمی یابد.
آیا عدم پرداخت به موقع حقوق نیروهای شرکتی با آموزه های دینی ما سازگار است؟ دیدن چهره مغموم و مظلوم این کارگران مستاصل که رنگ رخسارشان مثل پاییز زرد است دل هر بیننده ای را به درد می آورد ولی ما رنگ رخ و دستان پینه بسته‌شان را آن گونه که دست آفریده هایشان را می بینیم نمی بینیم.
از مدیرعامل محترم سازمان پارک ها و فضای سبز باید پرسید آیا با این وضعیت پل ارتباط و اعتماد به صورت منطقی بین نیروهای شرکتی به عنوان مهمترین مولفه توسعه کمی و کیفی فضای سبز با سایر سطوح نظارتی و مدیریتی این سازمان حفظ خواهد شد؟ آیا شانه های لرزان نیروهای شرکتی به عنوان قاعده هرم سازمان پارک ها و فضای سبز یاسوج زیر بار مشکلات، نداری و ندانم کاری بازهم استقامت خواهند داشت؟
مدیرعامل محترم سازمان پارک ها و فضای سبز یاسوج که سازمان متبوعش دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و می باید به صورت خودگردان و خودکفا اداره شود چه تدابیری برای غلبه بر مشکلات مالی و پرداخت کامل و یا کاهش بدهی های این سازمان که به گفته معاونش 40 میلیارد ریال است اندیشیده است؟
با توجه به این که یکی از راه های تقویت مالی سازمان پارک ها و فضای سبز یاسوج می تواند تخصیص درآمدهای ناشی از تسهیلات تفریحی و خدمات رفاهی از قبیل وسائل بازی، قایقرانی، ،کتابفروشی، اغذیه فروشی و فست فود فروشی های دایر شده در فضاهای سبز اجتماعی پارک ساحلی رودخانه بشار و پارک جنگلی آبشار یاسوج باشد آیا این درآمدها به این سازمان اختصاص یافته است؟ اگر نیاز به مصوبه شورای اسلامی برای تعریف منابع مالی جدید برای سازمان فضای سبز یاسوج باشد چرا مسئولین این سازمان تاکنون مشکلات خود را در پارلمان محلی یاسوج مطرح نکرده اند تا نمایندگان مردم به فکر چاره باشند؟ اگر در شورای یاسوج مشکلات این سازمان را مطرح نموده اند چرا شورا تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است؟ البته بی انصافی است اگر بخواهیم تمام مشکلات را متوجه مسئولین فعلی سازمان فضای سبز شهرداری یاسوج بدانیم و بدون حمایت ازرئس هرم مدیریتی محترم این سازمان انتظار معجزه از ایشان داشته باشیم. در پایان لازم به ذکر است که معاون محترم سازمان پارک ها و فضای سبز نزد این جانب زبان به گلایه و شکوه گشود که سازمان پارک ها و فضای سبز یاسوج بدهکار است ولی من دشنام و ناسازهایش را می شنوم. به ایشان توصیه کردم حضرت عالی که از این وضعیت ناراحتید چرا استعفای خود را به مقام مافوق تقدیم نمی کنید تا از این مصیبت رهایی یابید؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمدصادق وظیفه شناس گفت:

    جناب آقای مهریان درتبیین مطالب همه موارد رابصورت خلاصه عنوان فرمودید،تشکر ویژه دارم

  • علي قلي گفت:

    این سازمان فضای سبز یا فضای زرد؟

پربازديد