تاریخ درج خبر : 1394/07/08
کد خبر : ۵۱۸۸۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا در مسجد الغدیر دانشگاه یاسوج

مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا در مسجد الغدیر دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام امان الله حسینی صدر، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ضمن تسلیت این مصیبت با تاکید بر سهل انگاری رژیم آل سعود در مراسم حج امسال شکل گیری مطالباتی همچون تعطیلی حج را عوام فریبی دانست.

وی افزود: در کوتاهی ها و جنایات رژیم آل سعود هیچ شکی نیست اما ترویج مبحث تعطیلی حج پیام غلطی است که باید به آن دقت کرد.

حجت الاسلام حسینی صدر اظهارکرد: هیچ کس در جامعه اسلامی حق ندارد دستور تعطیلی حج را بدهد مگر ولی فقیه جامع الشرایط و این نکته از سوی منتشر کنندگان این پیام فراموش شده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شرایط دهه 60 خاطرنشان کرد: در آن دهه نیز امام خمینی(ره) که فقیه جامع الشرایط بودند با توجه به شرایط دستور تعطیلی حج به مدت دو سال را صادر کردند.

حجت الاسلام حسینی صدر تصریح کرد: کارشناسان علت وقوع فجایع امسال حج را جنگ قدرت در دولت سعودی می دانند.

وی عنوان کرد: برخی معتقدند درگیری های داخلی بین پادشاه و ولیعهد عربستان عامل فاجعه منا بوده است، بدین صورت که جریان مخالف پادشاه در پی اثبات بی کفایتی دولت و بسترسازی برای تغییرات در مسئولیت هاست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در دولت آل سعود درگیری جدی بر سر پذیرش مسئولیت ها وجود دارد که برخی معتقدند با توجه به حوادث امسال امکان جابه جایی مسئولیت ها وجود دارد.

حجت الاسلام حسینی صدر در پایان دقت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تلاش برای ایجاد اتحاد در امم اسلامی را مسیری جهت مقابله با مشکلات جهان اسلام دانست و اضافه کرد: در حال حاضر جامعه اسلامی با مسائلی همچون دخالت بیگانگان، جنگ های نیابتی و آوارگی مردم کشورهایی همچون سوریه مواجه است که این مسائل جز در صورت ایجاد اتحاد میان مسلمانان حل نمی شود.

وی افزود: در دولت آل سعود درگیری جدی بر سر پذیرش مسئولیت ها وجود دارد که برخی معتقدند با توجه به حوادث امسال امکان جابه جایی مسئولیت ها وجود دارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان دقت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تلاش برای ایجاد اتحاد در امم اسلامی را مسیری جهت مقابله با مشکلات جهان اسلام دانست و اضافه کرد: در حال حاضر جامعه اسلامی با مسائلی همچون دخالت بیگانگان، جنگ های نیابتی و آوارگی مردم کشورهایی همچون سوریه مواجه است که این مسائل جز در صورت ایجاد اتحاد میان مسلمانان حل نمی شود.

 

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد