تاریخ درج خبر : 1394/07/08
کد خبر : ۵۱۸۹۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بنرهای غم‌انگیز سیاه برای استقبال از پزشک کهگیلویه و بویراحمدی

اگر چه ۱۲۴ زائر کاروان اعزامی حج تمتع از استان کهگیلویه وبویراحمد به سرزمین وحی از حادثه اخیر منا در امان ماندند اما نام یکی از پزشکان و فرزندان این استان که از طریق استان اصفهان به مکه مکرمه مشرف شده بود، در میان جان باختگان این حادثه دلخراش ثبت شده است.

 12332

دکتر حاج سید ابراهیم جباری فر، فوق تخصص دندان پزشکی اطفال، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و فلوشیپ دندانپزشکی اجتماعی از استرالیا در فاجعه منا جان باخته است.
ایشان از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد و اهل روستای ده برآفتاب بویراحمد است.
به گفته خانواده این حاجی جان باخته وی نیز در حادثه قبلی سقوط جرثقیل در مسجدالحرام از ناحیه پا دچار مصدومیت شدید شده بود.
سید محمد برادر حاجی جان باخته دکتر سید ابراهیم نیز در این زمینه می گوید: هنوز اطلاع دقیقی از اینکه وی در حادثه اخیر منا و ازدحام جمعیت و یا حادثه قبلی مسجد الحرام جان باخته اطلاع دقیقی در دست نیست.
سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بهمراه فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی، مصطفی مهدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و برخی از مسوولان و مدیران اجرایی نیز شب گذشته در مراسم ترحیم این حاجی جان باخته شرکت و ضمن با قرائت فاتحه برای ایشان از درگاه ایزد منان طلب مغرفت و برای بازماندگان وی نیز صبر جزیل طلب کردند.

1223
به گفته مسوولان حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد تمامی ۱۲۴ زائر و عوامل اجرایی اعزامی به حج تمتع امسال در سلامت کامل هستند.
معاون اداره کل حج و زیارت کهگیلویه وبویراحمد از سلامتی کامل ۱۲۴ زایر و حاجی اعزامی این استان به سرزمین وحی خبر داد و گفت: کاروان این استان پیش از ازدحام جمعیت و در ساعات اولیه صبح روز حادثه مناسک خود را انجام داده بودند.
پرویز اسماعیلی افزود: هیچ یک از زایران این استان در حادثه منا زخمی ، فوت و یا مفقود نشده اند.
وی تصریح کرد: از مجموع ۱۲۴نفر اعزامی حج تمتع امسال کهگیلویه وبویراحمد به سرزمین وحی ، ۱۱۹ نفر زایر و مابقی عوامل اجرایی هستند.
براساس آخرین آمارها تاکنون ۱۶۹ نفر در فاجعه منا کشته و ۴۶ نفر مجروح شدند و ۲۹۸ نفر همچنان مفقود هستند ، مجروحان نیز در بیمارستانهای ایرانی و سعودی شهر مکه تحت درمان قرار دارند.

43132
همچنین امروز دوشنبه هواپیمایی حامل نخستین کاروان حجاج ایرانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهران به زمین نشست.
این کاروان با پرواز شماره ۵۰۷۷ شرکت ماهان به کشور بازگشته و شامل ۲۸۶ حاجی از استان های مختلف است.
فاجعه دلخراش منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوءمدیریت و بی کفایتی مسوولان سعودی رخ داد.
در این حادثه ناگوار در مجموع بیش از دو هزار زائر جان خود را از دست دادند و به تایید منابع خبری بیش از این تعداد نیز مجروح شده اند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد