تاریخ درج خبر : 1394/07/08
کد خبر : ۵۱۸۹۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت عشایری بویراحمد:

عشایر شهرستان بویراحمد بیمه می‌شوند

مدیرعامل شرکت عشایری پازنان بویراحمد گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد، عشایر شهرستان بویراحمد بیمه می‌شوند.732211

عبدالعظیم جهانبین اظهار داشت: عشایر شهرستان بویراحمد با حداقل 18 سال سن و بدون سقف سنی می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی عشایر بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: میزان حق بیمه در این صندوق سالانه بین 90 تا 234 هزار تومان است که دو برابر این میزان را نیز دولت پرداخت می‌کند.

مدیرعامل شرکت عشایری پازنان بویراحمد افزود: عشایری که مایل به بیمه اجتماعی عشایر هستند می‌توانند همه روز در وقت اداری به اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد واقع در گلستان 12 مراجعه کنند.

جهانبین با اشاره به اینکه در صورتی کسی از عشایر بیمه و بعد از مدتی در دستگاه اجرایی استخدام شود سابقه بیمه عشایری آن به عنوان سابقه خدمتی لحاظ می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه دولت 70 درصد حق بیمه عشایر را پرداخت می‌کند.

وی عنوان کرد: برای یک خانوار حداقل مبلغ بیمه 150هزار تومان و سهم دولت 300هزار تومان که مستمری پرداختی بعداز بازنشستگی ماهانه 250هزار تومان است.

جهانبین اظهار داشت: نحوه بیمه شدگان با دو شرط سکونت در مناطق عشایری با حداقل سن 18 تا 55 سال برای آقایان و 50 سال برای زنان صورت می‌گیرد.

 

منبع: تسنیم

 

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد