تاریخ درج خبر : 1394/07/08
کد خبر : ۵۱۸۹۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
قاسم قلندری:

برای تعویض هر کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب به اعتباری بیش از 160 میلیون تومان نیاز است

قاسم قلندری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات آب شرب شهر یاسوج به دلیل فرسودگی شبکه توزیع است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 30 درصد شبکه توزیع آب شرب شهر یاسوج فرسوده و نیازمند مرمت است.

indexبه گزارش سایت استان، به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد، مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج افزود: علاوه بر فرسودگی شبکه، عدم رعایت ضوابط فنی از سوی شهروندان در بکاربردن لوله های استاندارد و عمق نامناسب ترانشه‌های ایجاد شده باعث شده است که میزان شکستگی ها در سطح شهر یاسوج به خصوص در حواشی این شهر زیاد باشد.

وی عنوان کرد: آب و فاضلاب شهری یاسوج با جدیت هرچه تمام‌تر در صدد رفع شکستگی ها و جلوگیری از هدر رفت آب تلاش خود را به کار گرفته است و روزانه بیش از 20 مورد شکستگی‌های شبکه توزیع آب شرب شهر یاسوج مرمت و بازسازی می‌شود.

قلندری یادآور شد: حجم بالای فرسودگی و توپوگرافی شهر یاسوج باعث شده که میزان شکستگی شبکه توزیع آب شرب در این شهر نسبت به سایر شهرهای استان بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه برای تعویض هر کیلومتر از شبکه فرسوده آب شرب به اعتباری بیش از 160 میلیون تومان  نیاز است، گفت: در حال حاضر و با کمبود اعتبارات این موضوع در کوتاه مدت محقق نخواهد شد.

مدیر امور آب و فلاضلاب شهری یاسوج از مسئولان شهرستان بویراحمد خواست تا با تخصیص اعتبارات برای بازسازی و ترمیم شبکه توزیع آب شرب شهر یاسوج به رفع مشکلات در این حوزه کمک کنند.

قلندری عدم پایبندی برخی از شهروندان به قانون را عامل دیگری در افزایش مشکلات مربوط به آب شرب دانست و گفت: متاسفانه سرقت آب و انشعابات غیرمجاز متعدد در سطح شهر یاسوج و روستاهای اقماری باعث دامن زدن به مشکلات مربوط به آب شرب شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد