تاریخ درج خبر : 1394/07/08
کد خبر : ۵۱۸۹۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مسئول حوزه شهرسازی شهرداری یاسوج:

مسائلی مانند طایفه‌گری در یاسوج بر اجرای قانون تاثیرگذار است

فرزاد بابکان در گفتگوی امروز با خبرنگاران اظهار کرد: نظارت بر صدور پروانه، ساخت و ساز‌ها، کاربری‌ها و پیشنهاد پیرامون تغییر کاربری‌ها، رشد و توسعه کاربری شهر‌ها، جرائم از جمله حریم رودخانه‌ها، فرودگاه و آثار طبیعی و غیرطبیعی و تعیین میزان و نحوه تخلفات مهندسین ناظر از وظایف حوزه شهرسازی شهرداری است.

مسئول حوزه شهرسازی شهرداری یاسوج، تعیین میزان و نحوه تخلفات از پروانه‌های ساختمانی، صدور مجوز دیوارکشی زمین‌های بایر موجود در منطقه با رعایت قوانین و مقررات، عضویت در کمیسیون‌های شهرداری، نظارت بر طرح‌های تفصیلی، نظارت بر عملکرد واحدهای مربوطه و سایر اموری که از طرف مافوق ارجاع داده می‌شود را از دیگر وظایف این حوزه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از مردم قوانین مشخص شده توسط شهرداری را رعایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: مسائلی مانند طایفه‌گری در یاسوج بر اجرای قانون تاثیرگذار بوده و در برخی موارد باعث می‌شود تا آن به درستی اجرا نشود.

این مسئول در ادامه به همکاری ویژه سازمان شهرسازی با افرادی که کارهای خود را طبق قوانین مشخص شده انجام می‌دهند اشاره و تصریح کرد: پاسخ سریع به مکاتبات افرادی که قوانین را رعایت می‌کنند از جمله تشویق‌هایی است که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: البته برای افرادی که قوانین را رعایت نمی‌کنند نیز جرائمی در نظر گرفته می‌شود که معرفی آن‌ها به مراجع ذی‌صلاح از جمله کمیسیون مالی و برخورد قانونی با آن‌ها از مهم‌ترین این جرائم است.

مسئول حوزه شهرسازی شهرداری یاسوج عنوان کرد: ناظران سازمان نظام مهندسی و شهروندان می‌توانند با ارائه گزارش به این سازمان، کیفیت کار را بالا ببرند.

بابکان ضمن تاکید بر رعایت قانون توسط مردم گفت: اگر مردم به قوانین توجه کرده و طبق آن کارهای خود را انجام دهند به نظم عمومی و بهبود در کیفیت کار شهرداری کمک خواهند کرد.

 

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    الحق والانصاف انتخاب استخدام ایشان براساس شایستگی بوده است

  • محمد گفت:

    نحوه جذب.استخدام و پست گرفتن خود را اگر ممکن است بفرمایید

پربازديد