تاریخ درج خبر : 1394/07/09
کد خبر : ۵۱۹۰۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

هیجان دروازه بان گچسارانی تیم ملی از حضور در اردوی دبی

رشید مظاهری می گوید از اینکه به تیم ملی دعوت شده خوشحال است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رشید مظاهری دروازه بان گچسارانی تیم ذوب آهن اصفهان درباره نخستین دعوتش به تیم ملی اظهار کرد: واقعا از اینکه توانستم برای نخستین بار به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوم، خوشحالم. من سابقه بازی در تیم جوانان و تیم امید را دارم اما این برای اولین بار است که می توانم حضور در تیم ملی را تجربه کنم. من در دو سال و نیم اخیر شبانه روزی تمرین کردم و طوری برنامه ریخته بودم که بتوانم لباس تیم ملی را بپوشم. اکنون هم خوشحالم که آقای کروش با تماشای بازیهای لیگ، تلاشهای من را دیده و از من برای حضور در تیم ملی دعوت کرده است.

وی با اشاره به فضای حاکم در تیم ملی هم گفت: راستش را بخواهید قبل از اینکه وارد اردو شوم کمی احساس سنگینی می کردم. فکر می کردم به لحاظ روانی کار سختی در تیم ملی داشته باشم. حتی فکر می کردم در ارتباط گیری با بازیکنان دیگر کارم سخت باشد اما خدا را شکر کار فنی و بازیکنان دیگر خوب و صمیمی برخورد کردند که خیلی زود توانستم خودم را با فضای اردو هماهنگ کنم. الان همان شرایطی را در تیم ملی دارم که در ذوب آهن تجربه کرده ام.
مظاهری درباره تجربه تمرین کنار بازیکنان قدیمی گفت: کار با این بازیکنان لذت بسیار بالایی دارد. من در بازیهای آسیایی گوانگجو بازی در کنار سید جلال حسینی را تجربه کردم که حس فوق العاده ای بود. تجربه تمرین کردن کنار بعضی از بزرگترهای تیم را دارم اما این تجربه فعلی تجربه خاصی است.
او درباره کار زیر نظر کروش و دن گاسپار هم گفت: واقعا تجربه متفاوتی است. دن گاسپار واقعا از لحاظ فنی وزن سنگینی دارد. من این موضوع را در همان جلسه تمرینی اول متوجه شدم. یا به لحاظ روانی خیلی خوب توانست من را در همان جلسه نخست جمع و جور کند.  حضور در تمرینی که کروش در آن است عالی است چون او در فوتبال دنیا یک برند به حساب می آید و این یک افتخار برای من است که می توانم زیر نظر این مربی صاحب نام کار کنم. تمام تلاشم را می کنم نظر او را جلب کنم.
مظاهری در پاسخ به این سوال که آیا می توانی خودت را به فوتبال ایران تحمیل کنی، گفت: اشتباهی که کردم این بود که از ابتدا با تفکر فعلی کار نکردم اما دو و نیم سال قبل با همسرم برنامه ای را ترتیب دادیم و از آن زمان این برنامه را در پیش گرفتم. مطمئن هستم مراحل بالاتر هم در پیش است. شبانه روز تلاش می کنم که خودم را به فوتبال ایران تحمیل کنم اما این را می دانم شرایط تیم ملی بزرگسالان با تیمهای پایه متفاوت است و برای بازی در تیم اصلی باید خیلی زحمت کشید. انگیزه کار دارم و تلاشم را می کنم و می دانم هیچ چیز نشد ندارد. موقعی که آن برنامه را دو سال و نیم پیش استارت زدم توقع داشتم که با آن برنامه به تیم ملی برسم.
او درباره بازی پیش روی تیم ملی برابر عمان نیز گفت: فکر می کنم بازی آسان برای تیم ملی وجود ندارد. حریف آسان واقعا بی معنی است. وقتی شما می دانید چشم  70 میلیون به بازی شماست هم پشت گرمی دارید و هم اینکه وظیفه روی دوش شما سنگینی می کند. به هر حال همانطور که گفتم بازی آسان برای تیم ملی وجود ندارد و ما هم نمی توانیم حریفان را دست کم بگیریم.
دروازه بان ذوب آهن درباره شرایط این تیم هم گفت: وقتی دو سال و نیم قبل به ذوب آهن آمدم، حضورم در این باشگاه با انتخاب آقای آذری همزمان شد. ایشان همان موقع هم گفت که هدف ما در این باشگاه باید قهرمانی آسیادر سال 2015 یا 2016 باشد. بر همین اساس باشگاه به درستی یحیی گل محمدی را به عنوان سرمربی تیم انتخاب کرد؛ کسی که در عین جدیت با بازیکنان رفیق است و واقعا کار با گل محمدی بسیار لذت بخش است. من تغییر مسیر زندگی فوتبالیم را مدیون او هستم.
مظاهری افزود: بعد از نمایشی که نیم فصل دوم از خودمان ارائه کردیم، توقع از ما بالا رفته و امیدوارم بتوانیم همان نمایش را در ادامه لیگ از خودمان ارائه کنیم. امسال اولویت ما موفقیت در لیگ برتر است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسام الدین گفت:

    سلام.وخسته نباشیدخدمت اقای مظاهری وارزوی موفقیت روزافرون وسعودبه تیمهای مطرح اروپایی رابرایت ارزودارم واین رودرشما میبینم باتوجه به شناخت وپشت کاری که ازشماسراغ دارم ووجودجوانانی همچون شمابرای استان کهگیلویه وبویراحمدبه خصوص گچساران مایه افتخاره

پربازديد