تاریخ درج خبر : 1394/07/09
کد خبر : ۵۱۹۰۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش ۲۹درصدی واقعه طلاق در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کهکیلویه و بویراحمد از افزایش ۲۹درصدی واقعه طلاق در این استان خبرداد.

سعید محوری افزود: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴ تعداد ۷۳۳ واقعه طلاق در سطح استان در دفاتر رسمی طلاق به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: این آمار در شش ماهه اول سال ۹۳ تعداد ۵۶۸ واقعه طلاق بوده است.

محوری به آمار ازدواج اشاره کرد و گفت: در شش ماهه اول سال ۹۴ تعداد ۳۷۵۵ واقعه ازدواج در سطح استان به ثبت رسید.

وی افزود: این آمار در مدت مشابه سال ۹۳ تعداد ۳۶۷۸ واقعه بود که رشد دو صدم درصد را نشان می دهد.

محوری یادآور شد: تعداد ۲۶ دفتر رسمی ازدواج و طلاق در سطح استان فعال هستند که تمامی این دفاتر به سامانه الکترونیکی و سامانه پاسخ الکترونیکی استعلام  و سامانه الکترونیکی ثبت وقایع ازدواج و طلاق مجهز اند.

وی اظهار داشت: در شش ماهه اول سال ۹۴ تعداد ۱۳۲ مورد بازرسی از دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق توسط بازرسین ادارات ثبت تابعه و بازرسان اداره کل ثبت اسناد استان انجام گرفت که این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳ افزایش ۴۰ درصدی داشته است .

رشد ۱۳.۳ درصدی سند مالکیت کاداستری

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان همچنین از رشد ۱۳.۳ درصدی سند مالکیت کاداستری در شش ماهه اول سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳ خبر داد.

وی افزود: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۲هزار و ۵۳۴ برگ سند مالکیت کاداستری در سطح استان صادر شده که این آمار در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴ به رقم ۱۴ هزار و ۲۰۶ برگ سند مالکیت رسیده است.

وی گفت: این افزایش نتیجه طرح فراخوان تبدیل سند مالکیت دفتر چه ای به کاداستری و در راستای اجرای سیاستهای سازمان ثبت اسناد و املاک بوده است .

محوری همچنین بیان داشت: در شش ماهه اول سال ۹۴ تعداد ۲۱۰ مورد پرونده اجرائی در دوایر اجرای واحد های ثبتی تابعه این اداره کل مطرح شده و در جریان رسیدگی است.

وی افزود: این آمار با توجه به تعداد ۲۳۴ پرونده مطروحه در شش ماهه اول سال ۱۳۹۳، کاهش ۱۰ درصدی داشته است .

وی بیان کرد: واحد اجراء در ادارات ثبت اسناد و املاک همچون یک دادگستری کوچک است که می تواند خدمات شایانی را به اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه وصول مطالبات و احقاق حقوق آنان از جمله وصول مهریه ارائه کند .

محوری اظهار داشت: وصول مهریه هم از طریق مراجع قضائی و هم از طریق اجرای ثبت اسناد قابل پیگیری و وصول است که از مزایای وصول مهریه از طریق اجرای ثبت می توان به سریع بودن نسبت به روال قضائی اشاره کرد.

ثبت ۳۰۵شرکت تا پایان شهریور در استان

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان همچنین از ثبت بیش از ۳۰۵ شرکت تا پایان شهریور ماه سال جاری در استان کهکیلویه و بویر احمد  خبرداد.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۴ مجموعا۳۰۵ شرکت اعم از تجاری و تعاونی و ۳۲ موسسه درمراجع ثبت شرکتهای تابعه این اداره کل به ثبت رسیده است.

محوری بیان داشت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ که تعداد ۲۷۶ شرکت و ۳۵ موسسه بوده، رشد ۱۰ درصدی ثبت شرکتها و کاهش ثبت موسسات را نشان می دهد.

وی همچنین میزان درآمد دفاتر اسناد رسمی را در شش ماهه اول سال ۹۴ در استان مبلغ ۱۶ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۳ که مبلغ ۹ میلیارد و ۹۹۶ میلیون ریال بوده رشدی معادل ۶۶.۶درصد داشته است .

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد