تاریخ درج خبر : 1394/07/09
کد خبر : ۵۱۹۰۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بازگشت فشار آب دهدشت

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری کهگیلویه گفت: 800 میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 به تامین آب شرب شهرهای دهدشت، قلعه‌رئیسی،دیشموک و سوق اختصاص یافته است.
نادر صفاری امروز در گفت‌وگویی تامین آب شرب دهدشت، سوق و 29 روستای اقماری را بر عهده آب و فاضلاب شهری دانست و اظهار داشت: در صورت تفکیک آب این روستاها مشکل افت فشار آب شهر دهدشت به طور کامل برطرف می‌شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کهگیلویه شکستگی لوله و خطوط انتقال و قدیمی بودن شبکه را از مشکلات اساسی شبکه آب شهرستان عنوان و تصریح کرد: اصلاح شبکه و بازسازی مجدد نیازمند اعتبارات مورد نیاز است.

صفاری با بیان این‌که بیش از 40 درصد شبکه شهری فرسوده است، افزود: شکستگی لوله در سطح شهر ناشی از همین فرسودگی است و ماموران آب و فاضلاب شهری به طور مداوم درگیر تعمیر این لوله‌ها هستند.

وی اعتبار مورد نیاز برای اصلاح شبکه توزیع آب را به ازای هر کیلومتر 150 میلیون تومان برآورد و تصریح کرد: اصلاح شبکه توزیع و انشعابات شهری به 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

صفاری با اشاره به توزیع اعتبارات ماده 180 در شهرستان خاطرنشان کرد: یک میلیارد تومان در دو فصل عمران روستایی و منابع آب برای این حوزه اختصاص داده شده است.

این مسئول اعتبارات فصل منابع آب را در تامین آب شرب شهرهای دهدشت، سوق، قلعه‌رئیسی و دیشموک دانست و گفت: 450 میلیون تومان به منظور تامین آب شرب دهدشت، 150 میلیون تومان جهت تامین آب شرب دیشموک و برای شهرهای قلعه‌رئیسی و سوق نیز هر کدام 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

صفاری در ادامه افزود: از اعتبارات فصل عمران روستایی، 30 میلیون تومان برای اصلاح شبکه دیشموک، 50 میلیون تومان برای سوق، 30 میلیون تومان برای قلعه‌رئیسی و 90 میلیون تومان به اصلاح شبکه دهدشت اختصاص یافته است.

 

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد